fot. ESL/Bart Oerbekke

Online’owe kwalifikacje do IEM Katowice w SC2 zakończone. Obrońca tytułu wciąż bez awansu

Za nami internetowe kwalifikacje do turnieju StarCrafta 2, który rozegrany zostanie podczas Intel Extreme Masters Katowice 2020. Choć zawody odbywały się na serwerach europejskim, amerykańskim i koreańskim, to ostatecznie i tak większość slotów zgarnęli zawodnicy z Korei Południowej.

W pierwszej kolejności rozstrzygnięto zmagania na północnoamerykańskim, gdzie w górnej części drabinki najlepiej poradzili sobie Riccardo „Reynor” Romiti i Cho „Maru” Seong Ju, zaś Joo „Zest” Sung Wook przebrnął przez dolną część bracketu. Europejskie kwalifikacje także oferowały trzy sloty na zawodach w stolicy Górnego Śląska, jednak w tym przypadku większość z nich zgarnęli zawodnicy właśnie z tego kontynentu. Sztuka ta przez WB udała się Mikołajowi „Elazerowi” Ogonowskiemu i Joonie „Serralowi” Sotali, zaś LB wygrał Kim „Cure” Doh Wook. Na koreańskim serwerze StarCrafta II rozegrano dwa turnieje kwalifikacyjne. W pierwszym najlepiej spisali się Kim „Stats” Dae Yeob, Jun „TY” Tae Yang i Kang „Solar” Min Soo, zaś w drugim awans wywalczyli sobie Won „PartinG” Lee Sak i Lee „Rogue” Byung Ryul.

Online’owe kwalifikacje do IEM Katowice 2020 w SC2 zakończone, a to oznacza, że znamy dwunastu uczestników głównego turnieju:

Cure Dark Elazer
Maru PartinG Reynor
Rogue Serral Solar
Stats TY Zest

W sumie w turnieju głównym StarCrafta II zagra dwudziestu czterech graczy. Dwanaście pozostałych slotów będzie do zgarnięcia poprzez kwalifikacje offline, które odbędą się w Katowicach. W tych najprawdopodobniej zobaczymy nie tylko Polaków, ale również zagranicznych zawodników. O awans powalczy najpewniej także Eo „soO” Yun-su, czyli zawodnik, który wygrał w Spodku przed rokiem. soO próbował co prawda swoich sił w internetowych rozgrywkach, ale poległ. Niewykluczone zatem, że powtórzy się historia z 2019 roku, kiedy to Eo Yun-su przyleciał do Polski na kwalifikacje offline i przebrnął przez nie, by następnie wygrać całe zawody i zgarnąć nagrodę główną w postaci 150 000 dolarów.

Kwalifikacje offline do IEM Katowice 2020 w SC2 odbędą się 24-25 lutego. Turniej główny ruszy 27 lutego, a jego triumfatora poznamy 1 marca.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Szufla szuflą, ale grać trzeba. Dziś otwarte kwalifikacje do DH Open Anaheim

Jeśli mówimy w ostatnich dniach o polskiej scenie Counter-Strike'a, trudno uniknąć tematu zmian w czołowych zespołach w kraju. Mimo że za nami nieco p...