STS
fot. Ekstraklasa Games

FUT Champions Cup Stage 3 na start. W akcji aż trzech Polaków!

Polska społeczność FIFY z utęsknieniem czekała na ten weekend – już dziś w Atlancie wystartuje przecież trzecia w tym sezonie odsłona FUT Champions Cup, a do rywalizacji przystąpi aż trzech naszych rodaków!

Jako pierwszy bilet za ocean zapewnił sobie Damian „damie” Augustyniak, który jeszcze w listopadzie w Bukareszcie uplasował się w najlepszej czwórce wśród graczy walczących na PlayStation 4. Dzięki temu sukcesowi reprezentant AS Romy nie musiał przedzierać się przez internetowe eliminacje, w których udział wzięli między innymi Gracjan „El Polako” Gołębiewski oraz Nikodem „Piko” Pawlak. Gracze odpowiednio Arki Gdynia eSports oraz AVEZ Esport awans na turniej główny zgarnęli dzięki udanej kampanii w drabince przegranych.

Teraz czas na kolejny krok – wszyscy uczestnicy rozgrywek zebrali się już przecież w Atlancie, a rywalizacja w obiekcie należącym do ELEAGUE ruszy już o 19. Pierwszym rywalem El Polako będzie GN10 z Brazylii, damie na inaugurację podejmie xKandila, natomiast Piko stanie w szranki z Gordonem „Fiddle” Thornsberrym. Faza grupowa rozegrana zostanie przy użyciu dobrze nam znanego systemu szwajcarskiego, a awans do play-offów wywalczy sobie szesnastu zawodników na każdej z dwóch platform. Mistrza całej imprezy wyłoni drabinka pojedynczej eliminacji, której zwieńczeniem będzie starcie, w którym najlepszy gracz PlayStation 4 zmierzy się z najlepszym graczem Xbox One. Ale na ten pojedynek poczekamy do niedzieli…

Na serwerze pojawi się łącznie 64 graczy. Rozgrywki wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału ELEAGUE na Twitchu. Wszystko spotkania z udziałem naszych rodaków będzie natomiast można śledzić na ich prywatnych kanałach. Oprócz 200 tysięcy dolarów w puli nagród imprezy znajdą się także cenne punkty mające ogromne znaczenie w kontekście walki o wyjazd na światowy czempionat, który za kilka miesięcy zakończy cały sezon FIFY 2020.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Riot zapowiedział nerfy Akali. Perkz i Jensen niezadowoleni

Jeszcze na serwerach live League of Legends nie pojawił się patch 10.2, a Riot Games przedstawił już pierwsze plany dotyczące trzeciej w tym roku aktu...