fot. StarLadder

Na`Vi wytypowało dwóch kolejnych kandydatów do zastąpienia GuardiaNa?

Działacze Natus Vincere nie ustają w poszukiwaniach zmiennika dla Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa. Po otrzymaniu negatywnej odpowiedzi w sprawie transferu Evgeniya „FL1Ta” Lebedeva ukraińska organizacja musiała zrewidować swoje plany i przyjrzeć się innym kandydatom.

A tych zdaniem Alexeya „OverDrive’a” Birukova jest obecnie dwóch. Dobrze poinformowany na temat wschodnioeuropejskiej sceny 33-latek przekazał, że Na`Vi jest w trakcie rozmów dotyczących dwóch rosyjskich zawodników: Igora „Forestera” Bezotechesky’ego oraz Ilyi „Perfecto” Zalutskiy’ego. Obaj strzelcy mieli okazję wystąpić na ostatnim Majorze, gdzie dłużej w turnieju utrzymała się formacja Forestera, występująca wówczas pod szyldem DreamEaters. Choć ekipa była stawiana w gronie outsiderów, to sensacyjnie przebrnęła przez pierwszą fazę i znalazła się na ustach wielu ekspertów. Miesiąc po zmaganiach w Berlinie piątka przeniosła się do Hard Legion Esports, natomiast od tamtej pory tylko dwukrotnie oglądaliśmy ją na imprezach offline.

Jeśli zaś chodzi o Perfecto, to 20-latek od ponad roku nieprzerwanie gra pod banderą Syman Gaming, gdzie jest jedną z najważniejszych postaci. Zalutskiy w znacznym stopniu przyczynił się do największego sukcesu w historii zespołu, jakim było pierwsze miejsce w ramach NEST Pro Series 2019. Niemniej już niebawem strzelec może walczyć o nieporównywalnie ważniejsze cele, pod warunkiem, że wygra wyścig o angaż w najsilniejszej regionalnej drużynie.

Można przypuszczać, że zamieszanie wokół Natus Vincere dobiegnie końca przed startem pierwszego tegorocznego sprawdzianu dla Oleksandra „s1mple’a” Kostylieva i spółki. Tym będzie ICE Challenge 2020, które rusza już 1 lutego.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MonteCristo rozpoczyna współpracę z Cloud9

Christopher "MonteCristo" Mykles to jedna z osób, której rozstanie z Overwatch League było najgłośniejsze. Amerykanin od niemal samego początku był tw...