Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 13-19 stycznia

Ubiegły tydzień minął nam pod znakiem roszad na krajowej scenie Counter-Strike’a: Global Offensive. Gracze jednej z czołowych drużyn postanowili o zamknięciu projektu, zaś byli reprezentanci Virtus.pro nie zdołali utrzymać swojego składu. Poznaliśmy też ostatnich uczestników Intel Extreme Masters Katowice 2020 oraz szczegóły na temat nowego systemu Legend, który zostanie wykorzystany przy jesiennym Majorze. Oto najważniejsze esportowe wydarzenia ostatnich siedmiu dni:

ARCY kończy swoją działalność

Po serii pożegnań zawodnicy wchodzący w skład ARCY zdecydowali o zamknięciu swojego projektu. Rdzeń zespołu powstałego na początku 2018 roku przez niemal dwa lata bezskutecznie próbował się przedrzeć do światowej czołówki. Jedną z ostatnich okazji do zobaczenia drużyny w grze były kwalifikacje do IEM Katowice 2020.

ARCY to już przeszłość! Polski zespół rozwiązany

Zmiany w składzie ex-VP na stronie ESEA

Niedawno Michał „MICHU” Müller potwierdził opuszczenie byłego składu Virtus.pro, a według naszych informacji podobny krok uczynił Michał „snatchie” Rudzki. Na stronie ex-VP na ESEA pojawiły się natomiast zmiany – miejsce MICHA zapełnił Kamil „kamil” Kamiński, a do składu wrócił również… Paweł „byali” Bieliński!

byali i kamil dołączyli do składu ex-Virtus.pro na stronie ESEA

Sneaky zawiesza karierę

W minionym tygodniu karierę profesjonalnego gracza postanowił zawiesić jeden z najbardziej utytułowanych botlanerów amerykańskiej sceny – Zachary „Sneaky” Scuderi. Zawodnik niedawno został już zastąpiony w głównym składzie Cloud9, wobec czego ostatecznie postanowił usunąć się w cień. Udziałowiec C9 zapewnił, że nadal ma chęć rywalizacji.

Sneaky zawiesza karierę. Legendarny zawodnik Cloud9 obiera nowy kierunek

Valve modyfikuje system Legend

System Legend wzbudzający w ostatnim czasie wiele kontrowersji zostanie zmodyfikowany! To wyniki z nadchodzącego Majora i dwóch kolejnych imprez wspieranych przez Valve wyłonią reprezentantów jesiennych Mistrzostw. Firma Gabe’a Newella deklaruje też chęć dołożenia do puli każdej z nich 250 tysięcy dolarów.

Ogromna zmiana na Majorze CS:GO – Valve modyfikuje system Legend!

Znamy wszystkich uczestników IEM Katowice 2020

Intel Extreme Masters Katowice 2020 nadchodzi wielkimi krokami. W ostatnim czasie zakończyły się eliminacje regionu Oceanii, które wyłoniły ostatniego uczestnika imprezy – Renegades. Prócz zawodników z Antypodów w Spodku zobaczymy również reprezentantów takich marek jak m.in. Astralis, Team Liquid czy Evil Geniuses.

Znamy wszystkich uczestników turnieju IEM Katowice w CS:GO

Aż pięć polskich drużyn zagra w ESEA MDL

W skład rodzimych zespołów walczących w ESEA Mountain Dew League powróci Actina PACT, które otrzymało drugą szansę po rezygnacji MAD Lions z udziału w lidze. W rozgrywkach zobaczymy też byłych graczy Virtus.pro, Illuminar Gaming czy Wisłę All in! Games Kraków.

Pięć polskich składów w ESEA MDL! PACT zastępuje MAD Lions

Nisha i spółka wygrywają grupę na The Leipzig Major

Ekipa Michała „Nishy” Jankowskiego ma za sobą udany weekend. Team Secret zakończył rozgrywki w grupie B na The Leipzig Major na pierwszej lokacie. Formacja Polaka zatriumfowała w obu rozegranych meczach, jednak oddała jedną potyczkę Vici Gaming.

Nisha i koledzy wygrywają rywalizację w grupie na The Leipzig Major


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nisha i koledzy wygrywają rywalizację w grupie na The Leipzig Major

Zespół Michała "Nishy" Jankowskiego ma za sobą bardzo udany weekend. Odświeżony zespół z Polakiem w składzie uplasował się bowiem na szczycie tabeli g...