fot. DreamHack/Adela Sznajder

Rozdział trwający 2720 dni zamknięty. f0rest oficjalnie opuszcza NiP

Wymiana pokoleniowa w Ninjas in Pyjamas swój pierwszy akt miała pod koniec września, gdy szwedzka organizacja pożegnała się z Christopherem „GeT_RiGhTem” Alesundem. W składzie formacji wciąż pozostawał jeden weteran, Patrik „f0rest” Lindberg, który pomimo upływu lat utrzymywał odpowiedni poziom. Niemniej 31-latek od dzisiaj nie będzie już częścią NiP-u, gdyż na stare lata zdecydował się zmienić środowisko.

W oficjalnym komunikacie skandynawska organizacja nie doprecyzowała, kto będzie nowym pracodawcą Linderga, ale najprawdopodobniej dołączy on do Dignitas, gdzie miałby spotkać się ze swoimi dawnymi kompanami. Byłaby to dopiero druga drużyna f0resta w erze CS:GO, wszak od samych początków gry był związany z NiP-em, awansując pod tą banderą do finałów aż pięciu Majorów. Szwed nie miał szczęścia do najważniejszych spotkań imprez współorganizowanych przez Valve – tylko raz, podczas ESL One Cologne 2014, stanął na najwyższym stopniu podium, zgarniając z kolegami 100 tysięcy dolarów do podziału.

Patrik jest prawdziwą legendą tej gry z długą listą osiągnięć. Od wielu lat odgrywał kluczową rolę w tworzeniu dziedzictwa i marki NiP-u, co ogromnie szanujemy i nigdy o tym nie zapomnimy. Po tak długim pobycie w zespole i licznych sukcesach naturalną rzeczą jest pragnienie zmiany otoczenia. Oczywiście zdecydowaliśmy się uszanować jego prośbę i życzyć mu wszystkiego najlepszego podczas kolejnej przygody – powiedział Jonas Gundersen, dyrektor operacyjny organizacji.

Wola f0resta zobligowała organizację do przeczesania rynku i zakontraktowania następcy starego wyjadacza. Tym namaszczono Tima „nawwka” Jonassona, który został wykupiony z Teamu GamerLegion. Kilka miesięcy wstecz ta sztuka nie udała się fnatic, które również pomyślało o 22-latku, gdy przebudowywało swój skład po Majorze w Berlinie. Pracodawca nawwka bardzo wysoko wycenił swojego snajpera, stąd do transferu ostatecznie nie doszło. Teraz Jonasson wreszcie wydostał się z niemieckiej organizacji i złożył podpis pod kontraktem z Ninjas in Pyjamas.

Dołączenie do NiP-u to niesamowite uczucie. Było to moim marzeniem odkąd rozpocząłem grę w CS:GO i szczerze mówiąc nadal nie mogę w to uwierzyć. Będę graczem hybrydowym oraz drugim snajperem. Choć jest to dla mnie nowe wyzwanie, jestem gotów ciężko pracować i pokazać, na co mnie stać. Wierzę, że w tym składzie będziemy zdolni do wielkich rzeczy w najbliższej przyszłości – przekazał nowy nabytek Ninjas in Pyjamas.

Skład Ninjas in Pyjamas wygląda teraz następująco: 

  • Fredrik „REZ” Sterner
  • Jonas „Lekr0” Olofsson
  • Nicolas „Plopski” Gonzalez Zamora
  • Simon „twist” Eliasson
  • Tim „nawwk” Jonasson
  • Björn „THREAT” Pers – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza wyścig o EU Masters. Polacy rozpoczynają walkę w europejskich ligach LoL-a

Polscy gracze i trenerzy League of Legends nie ograniczają się wyłącznie do rywalizacji w rodzimych zmaganiach, dlatego też postanowiliśmy uruchomić s...