fot. facebook.com/damiefifa

Rozlosowano grupy FIFA eClub World Cup 2020. Fnatic jednym z rywali AS Romy

Nie zdążyliśmy jeszcze ochłonąć po trzeciej w tym sezonie odsłonie FUT Champions Cup, ale turniejowa karuzela na profesjonalnej scenie FIFY nie zwalnia tempa. Na horyzoncie widnieją już przecież lanowe finały FIFA eClub World Cup, które za nieco ponad dwa tygodnie rozegrane zostaną w Mediolanie. Do akcji wkroczy jeden Polak – Damian „damie” Augustyniak – który dziś poznał swoich grupowych rywali.

AS Roma Esports, której barw we Włoszech bronić będą damie oraz Miguel „SpiderKong” Bilhar, awans na turniej główny wywalczyła sobie dzięki bardzo dobrej, choć nie perfekcyjnej, postawie w internetowych kwalifikacjach. Teraz na reprezentantów rzymskiego klubu czeka jednak już znacznie trudniejsze zadanie – Roma trafiła bowiem do grupy C, w której zmierzy się z Austrią Wiedeń, NASR eSports, Redemption eSports, Teamem QLASH oraz… Fnatic.

W tym miejscu warto wspomnieć, iż jeszcze do niedawna formacja damie znana była jako AS Roma Fnatic, a włoski klub wciąż współpracuje z brytyjską organizacją. – Mimo tego że teoretycznie gramy dla różnych nazw, sytuacja między AS Roma i Fnatic jest praktycznie taka sama. Cały czas oba zespoły sobie pomagają, mamy tego samego menadżera i ustalamy razem wyjazdy czy bootcampy – tak obecny stan rzeczy w rozmowie z Łączy Nas Piłka przedstawiał na początku stycznia sam Augustyniak.

Tak prezentuje się pełny podział na grupy:

Grupa A Grupa B Grupa C Grupa D
NEO Ellevens AS Roma Esports Manchester City eSports
Hashtag United Borussia-E-Sports Fnatic Fierce Esports
FaZe Clan FC Basel 1894 eSports Redemption eSports Team FW AU
Gilette Infinity Esports Mkers NASR eSports Complexity Gaming
Nordavind Movistar Riders Austria Wiedeń DUX Gaming
Olympique Lyon Blue United eFC Team QLASH R288

Najlepszy zespół wyłoni rywalizacja zarówno 1vs1, jak i 2vs2. Rozgrywki odbędą się między 7 i 9 lutego 2020 roku. W ich puli nagród znajdzie się 100 tysięcy dolarów, a także cenne punkty rankingowe Global Series. Co istotne, dzięki udanej pierwszej części sezonu damie uzbierał już 1190 oczek i obecnie piastuje dziewiątą lokatę w klasyfikacji użytkowników PlayStation 4.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

GeT_RiGhT: Wewnątrz mnie zrodziło się palące pragnienie, którego nie czułem już od jakiegoś czasu

Stało się – rdzeń legendarnego składu Ninjas in Pyjamas zjednoczył się pod banderą DIG. Czwórka Szwedów przy wsparciu młodego Norwega, Håkona "hallzer...