fot. ESL/Adam Łakomy

Sprout z dychą, odmienione North, nowy skład Cloud9. Co nas czeka w Lipsku na DH Open?

Za nami już trzy tygodnie stycznia, ale poważnego lanowego grania w CS-a dotychczas było jak na lekarstwo. Na całe szczęście zmieni się to już w ten weekend, gdyż wtedy rusza pierwszy tegoroczny przystanek cyklu DreamHack Open. Na scenie Leipziger Messe pokaże się w sumie osiem ekip – sześć z Europy, jedna z Ameryki Północnej oraz jedna z Australii. Niemniej oczy polskich kibiców i tak zwrócone będą w kierunku Sprout, bo po raz pierwszy na żywo pod banderą tej formacji zaprezentuje się Paweł „dycha” Dycha.

Podstawowe informacje

Nazwa: DreamHack Open Leipzig 2020

Data i miejsce: 24 – 26 stycznia 2020; Lipsk, Niemcy

Liczba uczestników: 8 drużyn

Pula nagród: 100 000 dolarów

Format rozgrywek: faza grupowa + faza pucharowa

Uczestnicy

Dla wspomnianego Sprout będzie to pierwsza okazja, by na lanie sprawdzić pozyskanych niedawno graczy, czyli właśnie dychę oraz Tomáša „oskara” Šťastnego. Niemniej niemiecka formacja nie jest jedyną, która wykorzystała przełom 2019 i 2020 na kadrową kosmetykę. Dwoma nowymi nabytkami pochwalić się może też BIG, które notabene właśnie ze Sprout ściągnęło Floriana „syrsoNa” Rische’a i Nilsa „k1to” Gruhne’a. Efekt? Na razie żaden, bo zespół dość szybko pożegnał się z marzeniami o awansie na Intel Extreme Masters Katowice 2020. Z dziennikarskiego obowiązku warto również wspomnieć Jordana „Hatza” Bajica, który wreszcie będzie miał okazję przywdziać trykot Renegades.

A skoro o przywdziewaniu trykotów mowa, to po raz pierwszy na lanie jako reprezentanci Cloud9 zaprezentują się podopieczni Tiaana „T.c” Coertzena, który dzięki ostatnim niezłym wynikom nieoczekiwanie wyrośli na jednego z faworytów imprezy. Swoisty „debiut” po ostatnim rebrandingu zaliczy North, którego poczynaniami ponownie kierować będzie powracający z OpTic Gaming Mathias „MSL” Lauridsen.

BIG

Cloud9

Heroic

MAD Lions

tabseN JT es3tag HUNDEN
tiziaN motm stavn acoR
XANTARES oSee b0RUP sjuush
syrsoN floppy Snappi Bubzkji
k1to Sonic cadiaN roeJ
tow b (trener) T.c (trener) LOMME (trener) peacemaker (trener)

North

Renegades

Sprout

Virtus.pro

aizy dexter Spiidi buster
Kjaerbye malta faveN qikert
gade Sico denis Jame
cajunb INS oskar SANJI
MSL Hatz dycha AdreN
mithR (trener) enkay J (trener) dastan (trener)

Harmonogram

Zmagania w ramach DreamHack Open Leipzig 2020 klasycznie dla całego cyklu podzielono na trzy dni, z czego podczas dwóch pierwszych rozegrana zostanie faza grupowa. Ta odbywać się będzie w systemie GSL – w każdym zbiorze znajdą się cztery formacje, z czego dwie zapewnią sobie awans do play-offów. Aby ten cel osiągnąć, należy wygrać dwa spotkania. Dwie porażki oznaczać będą natomiast eliminację. We wszystkich piątkowych pojedynkach zastosowany zostanie system BO1, podczas gdy w sobotę będzie to już BO3. Jeśli zaś chodzi o fazę pucharową, to podczas niej ekipy rywalizować będą w drabince pojedynczej eliminacji ze spotkaniami BO3.

24 stycznia
11:00 Virtus.pro vs BIG BO1
12:30 North vs Sprout BO1
14:00 Cloud9 vs Renegades BO1
15:30 Heroic vs MAD Lions BO1
17:00 mecz wygranych grupy A BO1
18:30 mecz wygranych grupy B BO1
25 stycznia
11:00 mecz przegranych grupy A BO3
14:00 mecz przegranych grupy B BO3
17:00 decydujący mecz grupy A BO3
20:00 decydujący mecz grupy B BO3
26 stycznia
11:00 pierwszy półfinał BO3
14:00 drugi półfinał BO3
18:00 finał BO3

Transmisja

Anglojęzyczna transmisja z DreamHack Open Leipzig 2020 dostępna będzie na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mistrzowie w opałach! Sytuacja Savesa i spółki w R6PL coraz gorsza

11. sezon Rainbow Six: Siege Pro League zbliża się do półmetka. Niemniej nie wszyscy mają powody do zadowolenia – weźmy np. Natus Vincere, które jest...