fot. ESL/Adam Łakomy

Najmłodszy zespół w Ultralidze – devils.one prezentuje odświeżony skład

Do startu trzeciego sezonu Ultraligi zostało raptem kilka dni, mimo to aż do dzisiejszego wieczoru nie znaliśmy jeszcze kompletu składów na nadchodzący split. Ten fakt wreszcie jednak uległ zmianie, bo o dość nietypowej porze swój roster zaprezentowało devils.one. W nim, jak nie trudno się domyślić, na próżno szukać nazwisk zawodników, którzy stanowili trzon drużyny sięgającej po mistrzostwo najważniejszych krajowych rozgrywek – gwiazdy ubiegłego sezonu obrały bowiem głównie zagraniczne kierunki.

Popularne Diabły postawiły za to na młodzież – średnia wieku całej piątki to zaledwie nieco ponad 19 lat – co czyni DV1 najmłodszym zespołem w całej lidze. Zresztą nic dziwnego, skoro organizacja z Warszawy ma w swoich szeregach chociażby 16-letniego Mateusza „Czajka” Czajkę, dla którego rozpoczynający się we wtorek sezon Ultraligi nie będzie nawet pierwszym w karierze. Obok nastoletniego gracza w zaprezentowanym składzie znalazło się także dwóch innych „absolwentów” projektu Scouting Grounds – Jakuba „Sinmivaka” Ruckiego oraz Bruno „Brunessa” Freunda. Cała trójka w barwach Komputronik Gaming SG pod koniec ubiegłego roku wywalczyła wicemistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej.

Zmiany w porównaniu do ekipy występującej w PLE zaszły natomiast na bocie. Tutaj DV1 przedstawiło zupełnie nowy duet, który stworzyć mają Robert „Bullet” Pruchniewski oraz Łukasz „Pyrka” Grześkowiak. Dla pierwszego z nich będzie to powrót na krajowe podwórko po kilku miesiącach spędzonych we Włoszech, gdzie w barwach Outplayed dotarł nawet do finału PG Nationals 2019. Drugi z reprezentantów dolnej alei to z kolei były zawodnik Wisły Płock, z którą to podczas drugiego sezonu Ultraligi skutecznie walczył o utrzymanie w rozgrywkach. Jesień 19-letni support spędził zaś, pomagając piratesports w trakcie PLE. W związku z zakontraktowaniem tej dwójki przyszłość Damiana „svnsa” Klejca oraz Jakuba „Highwaya” Baranowskiego, jak i całego projektu SG, pozostaje nieznana.

Głównym szkoleniowcem devils.one będzie niezmiennie Adrian „Zetural” Dziadkowiec, z kolei jego prawa ręka na nadchodzący split to Kamil „Hajima” Żmudzki, który, jeszcze pod nickiem Hachiman, prowadził w 2019 roku drugi skład DV1.

Tak prezentuje się skład devils.one na trzeci sezon Ultraligi:

Jakub „Sinmivak” Rucki
Bruno „Bruness” Freund
Mateusz „Czajek” Czajka
Robert „Bullet” Pruchniewski
Łukasz „Pyrka” Grześkowiak
Adrian „Zetural” Dziadkowiec
Kamil „Hajima” Żmudzki

Start trzeciego sezonu Ultraligi zaplanowany jest na wtorek 28 stycznia na godzinę 17:00. Ze wszystkimi składami zespołów oraz harmonogramem spotkań możecie zapoznać się w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na`Vi znalazło wreszcie następcę GuardiaNa?

Od pewnego czasu w mediach trwa poszukiwanie następcy Ladislava "GuardiaNa" Kovácsa. Słowak co prawda oficjalnie pozostaje graczem Natus Vincere, ale...

>