fot. Riot Games

Rezerwujcie czas! Znamy daty i miejsca finałów LEC Spring i Summer

Wiosenna edycja League of Legends European Championship ruszy dosłownie za kilka godzin. Na niedługo przed tym, gdy najlepsze zespoły ze Starego Kontynentu pojawią się na scenie i staną do walki o mistrzowski tytuł, organizatorzy rozgrywek przygotowali konferencję prasową, na której przedstawili miasta-gospodarzy finałów zarówno pierwszej, jak i drugiej części sezonu. W kwietniu europejska czołówka uda się do Budapesztu, z kolei w sierpniu LEC zawita do Malmö.

Zaprezentowane przez włodarzy ligi lokalizacje turniejów finałowych to miejsca wyjątkowo atrakcyjne pod względem turystycznym. Trudno więc nie spodziewać się wypełnionych po brzegi hal i prawdziwego natarcia fanów z najróżniejszych zakątków nie tylko Europy. Dla fanów znad Wisły szczególnie ciekawą opcją wydaje się wycieczka do stolicy Węgier, wszakże takowa podróż jest możliwa nawet transportem lądowym i nie powinna trwać więcej niż kilka godzin, jeśli mieszkamy w południowej części kraju. Również sam termin może zachęcić do odwiedzenia Budapesztu – finały wiosennego splitu zaplanowano bowiem na weekend 25-26 kwietnia.

Kibice LoL-a z północy Polski mogą za to polować na bilety lotnicze do Szwecji. To właśnie w liczącym przeszło 300 tysięcy mieszkańców Malmö czekają nas nie tylko pojedynki o mistrzostwo letniej edycji LEC, ale także decydujące o awansie i rozstawieniu na Worldsach. Impreza w Skandynawii zaplanowana jest na 29 i 30 sierpnia, weekend po The International 2020, które gościć będzie inne szwedzkie miasto – Sztokholm. Co ciekawe, zarówno na Węgrzech, jak i w Szwecji nie odbywał się do tej pory żaden turniej League of Legends tej rangi.

Warto przypomnieć, że tegoroczne play-offy LEC odbywać się będą w nieco innej formule niż przed rokiem. O zmianach w formacie rozgrywek możecie przeczytać pod tym adresem. Start wiosennej rundy już dziś o 18. Więcej informacji na temat rozgrywek znajdziecie w naszej relacji, do której przejdziecie po kliknięciu w baner:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Elazer poznał pierwszych grupowych rywali podczas IEM Katowice 2020

Intel Extreme Masters Katowice 2020 już za miesiąc, toteż nic dziwnego, że poznajemy coraz więcej szczegółów nadchodzącej imprezy. Dziś np. organizato...