fot. GLL

Europejskie eliminacje do GLL w PUBG zakończone. Polacy bez awansu

Na początku tego tygodnia Global Loot League ogłosiło szczegóły czwartego sezonu profesjonalnej ligi przeznaczonej dla graczy Playerunknown’s Battlegrounds. Z kolei minionej nocy zakończyły się otwarte eliminacje do tego turnieju w Europie, które nie zakończyły się dobrze dla polskich zawodników.

W kwalifikacjach udział wzięły trzy polskie drużyny: Truskaweczki, TRIHARDO i Elgiganten Gaming, oraz Marek „Maaro” Mikusek, który zagrał w międzynarodowym składzie Divinus. Najbliżej awansu do regionalnych finałów dla regionu EMEA były zespoły pod przewodnictwem Pawła „Ghostara” Smolińskiego i Maara, wszak awansowały one do finałowej rundy eliminacji. Niestety w decydującym etapie, rozegranym w formacie BO8, Polacy nie byli w stanie zapewnić sobie żadnej z trzech pozycji premiowanych awansem, ostatecznie zajmując odpowiednio piąte i dziesiąte miejsce. Niewiele lepiej w walce o awans spisały się Truskaweczki oraz TRIHARDO, gdyż obie ekipy odpadły odpowiednio w pierwszej i drugiej rundzie eliminacyjnej.

W ostatecznym rozrachunku w europejskich kwalifikacjach awans do regionalnych finałów zapewniły sobie składy Exalt, TSM oraz Inside Games. Oprócz ich w finale regionu EMEA, który odbędzie się od 7 do 9 lutego, wezmą udział najlepsze zespoły z kwalifikacji dla Wspólnoty Zjednoczonych Państw, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz siedem bezpośrednio zaproszonych zespołów. Są nimi obrońcy tytułu z trzeciego sezonu GLL, Team Unique, oraz sześć czołowych zespołów z trzeciego etapu PUBG Europe League 2019 – FaZe Clan, Team Liquid, Natus Vincere, Saunabois (były skład CrowCrowd), Zoekt Een Naam (wcześniej grające dla N47) oraz WTSG, które składa się z zawodników byłego składu Ninjas in Pyjamas. Najlepsze zespoły w tym etapie awansują do lanowego finału GLL Season 4, który odbędzie się pomiędzy 28 lutego a 1 marca w Sztokholmie, a jego pula nagród wyniesie 150 tysięcy dolarów.

Lista uczestników Global Loot League Season 4 EMEA Finals na ten moment przedstawia się następująco:

FaZe Clan Team Liquid Natus Vincere Saunabois Zoekt een Naam
tsm logo
WTSG Team Unique Exalt Gaming Inside Games TSM
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 20-26 stycznia

Co to był za tydzień! Legendarna czwórka zawodników Ninjas in Pyjamas ponownie zagra w jednej drużynie, a Mathieu „ZywOo” Herbaut został najlepszym gr...