fot. ESL/Adam Łakomy

Dwa kroki od play-offów – dycha i spółka walczą o życie podczas DH Open

Dziś BIG i MAD Lions będą odpoczywać. To te dwa zespoły zapewniły sobie bowiem już miejsce w półfinale DreamHack Open Leipzig 2020, pozostała szóstka natomiast będzie kontynuować walkę o upragniony awans. A wśród niej także Sprout.

Drużyna Pawła „dychy” Dychy zaliczyła mocny falstart i w swoim lanowym debiucie została rozgromiona przez North 4:16. Jeżeli podopieczni niemieckiej organizacji marzą jeszcze o grze w play-offach lipskiego turnieju, to w sobotę muszą wygrać oba pojedynki BO3. Pierwszy z nich już o godzinie 14:00 – wtedy to dycha i spółka staną naprzeciwko Heroic, które swoją przygodę z fazą grupową również zaczęło od porażki. Formacja z Danii w pierwszym meczu musiała przełknąć gorzką pigułkę w postaci przegranej z MAD Lions, ale mimo to nadal pozostaje jednym z kandydatów do końcowego triumfu.

Bardzo blisko eliminacji znalazły się także Virtus.pro oraz Cloud9. Oba te składy stosunkowo niedawno zmieniły swoich pracodawców i jak na razie nad Renem nie zachwyciły. Co więcej, jeden z tych zespołów na pewno nie poprawi swojego humoru, bo dla któregoś z nich drugie spotkanie będzie jednocześnie ostatnim. Należy też wspomnieć, że w decydującej serii potyczek na swoich rywali czekają Renegades i North, które już wczoraj mogły zagwarantować sobie awans, ale na swoje nieszczęście poległy w starciach z dwiema wspomnianymi we wstępie drużynami. Niemniej w ich wypadku do wywalczenia promocji konieczne jest tylko jedno zwycięstwo w formacie BO3, a nie aż dwa.

Sobotni harmonogram prezentuje się następująco:

25 stycznia
11:00 Virtus.pro vs Cloud9 BO3
14:00 Sprout vs Heroic BO3
17:00 Renegades vs Virtus.pro/Cloud9 BO3
20:00 North vs Sprout/Heroic BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Leipzig 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Inspired, Rogue, LEC 2020 Spring Split

Wygrane G2 i Rogue, porażki pozostałych ekip Polaków. Pierwszy dzień LEC za nami

Po kilku tygodniach oczekiwania wreszcie doczekaliśmy się pierwszych emocji związanych z walką w ramach League of Legends European Championship. Za na...