fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Koniec fazy grupowej DH Open – Cloud9, Virtus.pro i North wracają do domu

BIG i MAD Lions poznały swoich rywali podczas półfinałów DreamHack Open Leipzig 2020. Do wspomnianej dwójki dołączyły Renegades oraz Heroic, które w sobotę nie doznały goryczy porażki, dzięki czemu zakończyły zmagania grupowe na drugim miejscu.

Bardzo szybko i z poczuciem ogromnego rozczarowania swoją przygodę z niemiecką imprezą zakończyły Sprout oraz Virtus.pro. Obie te drużyny wczoraj zaliczyły wpadki na start, wyczerpując tym samym margines błędu. Oznaczało to, że nie było już żadnego miejsca na błędy, a problem w tym, że podopieczni i niemieckiej, i rosyjskiej organizacji popełnili ich sporo. To z kolei zakończyło się sromotnymi przegranymi odpowiednio z Heroic oraz Cloud9. Szczególnie niezadowoleni mogą być włodarze VP, którzy wyłożyli przecież całkiem sporą sumę na wykup składu z AVANGAR, a tymczasem ten w Lipsku na żadnej z rozegranych przez siebie map nie potrafił zdobyć choćby 10 rund.

Ale i C9 ostatecznie nie dopięło swego. Legendarna organizacja po raz pierwszy miała okazję na żywo zaprezentować swoją nową drużynę, ale jej przedstawiciele opuszczą niemiecką ziemię z mieszanymi uczuciami. O ile bowiem wspomniane wcześniej zwycięstwo nad Virtusami było bardzo okazałe, tak już porażka z Renegades miała wymiar dość bolesny. Tym bardziej że awans ekipy z Antypodów na dobrą sprawę ani przez moment nie był zagrożony. Tyle jednak mówimy o smutkach i rozczarowaniach, a przecież miano największych pechowców bez wątpienia należy do North. Zespół ten w zaczął decydujący mecz grupy B od dość pewnego zwycięstwa nad Heroic na Nuke’u, a potem mógł zakończyć potyczkę na Overpassie. Na swoje nieszczęście poległ po dogrywce, a potem na Trainie został rozgromiony aż 2:16.

Komplet sobotnich wyników prezentuje się następująco:

25 stycznia

Mecz przegranych grupy A

11:00 Virtus.pro 0:2 Cloud9
Overpass 4:16
Dust2 7:16

Mecz przegranych grupy B

14:00 Sprout 0:2 Heroic
Inferno 6:16
Nuke 13:16

Decydujący mecz grupy A

17:00 Renegades 2:0 Cloud9
Inferno 16:7
Dust2 16:12

Decydujący mecz grupy B

20:00 North 1:2 Heroic
Nuke 16:10
Overpass 19:22
Train 2:16

Kolejne spotkania już w niedzielę od godziny 10:00. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Leipzig 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polski gracz Apex Legends znalazł pracodawcę

Michał „kiyo” Bołtromiuk wreszcie może liczyć na wsparcie profesjonalnej organizacji esportowej. Polski zawodnik Apex Legends zrobił niezwykle istotny...