STS
Wykorzystano zdjęcie należące do ESL Polska

Rusza tydzień nieprzyjemnych pojedynków – aż sześć bratobójczych spotkań Polaków

Inauguracyjna kolejka League of Legends European Championship jest już historią, dlatego też pora przyjrzeć się temu, co dzieje się na drugim szczeblu rozgrywek Starego Kontynentu. W tym tygodniu w europejskich ligach zobaczymy aż sześć bratobójczych pojedynków z udziałem Polaków, dzięki czemu rodzimi entuzjaści LoL-a z pewnością nie będą narzekać na brak emocji. Oczywiście znajdą się […]

Inauguracyjna kolejka League of Legends European Championship jest już historią, dlatego też pora przyjrzeć się temu, co dzieje się na drugim szczeblu rozgrywek Starego Kontynentu. W tym tygodniu w europejskich ligach zobaczymy aż sześć bratobójczych pojedynków z udziałem Polaków, dzięki czemu rodzimi entuzjaści LoL-a z pewnością nie będą narzekać na brak emocji. Oczywiście znajdą się tacy, na których informacja ta nie zrobiła wrażenia, więc przypomnijmy tylko, że w nadchodzących dniach ujrzymy w sumie dwadzieścia dziewięć meczów Polaków, a przecież już we wtorek startuje również Ultraliga.

Czechy i Słowacja

Najbliższy tydzień rywalizacji Polaków poza granicami naszego kraju rozpoczniemy od zmagań w regionie Czech i Słowacji. Co prawda jeszcze tydzień temu nie mogliśmy być pewni, czy w Hitpoint Masters Season 13 zobaczymy jakiegokolwiek rodaka, ale Konrad „wilq” Wilk (znany wcześniej jako Elegy) zdołał awansować do ligi razem ze swoim międzynarodowym miksem. wilq i jego kompani ostatecznie znaleźli również wsparcie organizacji i w najbliższym czasie będą grać pod banderą Flayn CZSK Edition. Przypomnijmy, że mecze w Hitpoint Masters będą miały miejsce w każdą niedzielę, a zawodnicy będą musieli rozegrać dwa spotkania BO1 jednego dnia. Zespół polskiego botlanera w inauguracyjnym tygodniu HM zmierzy się z Teamem Sampi oraz z broniącą tytułu eSubą.

Grecja

W ostatnim podsumowaniu występów Polaków za granicą wspominaliśmy, że sytuacja WLGaming Esports, którego członkiem jest Artur „Myself” Gębicz, nie wygląda najlepiej. Po pierwszej rundzie zmagań grupowych zespół Gębicza znajduje się tuż nad strefą eliminacyjną i ratuje go tylko to, że Laughing Coffins nie zdołało wygrać chociażby jednego starcia. Dzisiejszego wieczoru WLG stanie w szranki z niepokonanym do tej pory w grupie A Intrepid Fox Gaming, jutro z kolei przeciwnikiem Myselfa będzie wymienione wcześniej Laughing Coffins, natomiast we wtorek zobaczymy pojedynek z Pyrsos Esports, które pokonało w ubiegłym tygodniu zespół polskiego dżunglera. Łatwo o awans do kolejnej fazy grupowej nie będzie, zwłaszcza że drużyna Gębicza wciąż wydaje się nieco ospała na Summoner’s Rifcie i nijak dorównuje kroku nadwiślańskiemu zawodnikowi.

Francja

Francuskie zmagania w tym tygodniu bez dwóch zdań będą wyjątkowe dla polskich entuzjastów LoL-a. Wszystko dlatego, że w najbliższych dniach będą mieć miejsce aż dwa bratobójcze starcia z udziałem Damiana „Luckera” Konefała. Vitality.Bee, które prowadzi w zestawieniu LFL, podejmie bowiem IziDream Sebastiana „Sebekxa” Smejkala, a dzień później powalczy z prowadzonym przez Adriana „Hatchy’ego” Widerę Misfits Premier. Lucker będzie miał zatem szansę utrzeć nosa swojemu byłemu trenerowi oraz byłemu koledze z drużyny – Tobiaszowi „Agresivoo” Cibie, który przecież w wywiadzie dla naszego serwisu wspomniał, że pokaże Konefałowi, komu zawdzięczane były sukcesy devils.one.

Jeśli chodzi o pozostałe spotkania z udziałem Agresivoo i Hatchy’ego we francuskiej lidze, to Misfits Premier stanie oko w oko z Gamers Origin, które podobnie jak Vitality.Bee bez najmniejszych kłopotów zakończyło inauguracyjną kolejkę LFL z czystym kontem. Sebekx z kolei oprócz akademii Vitality podejmie w najbliższych dniach Team MCES, czyli zespół, który w ubiegłym tygodniu nie zdołał wygrać ani jednego meczu.

Niemcy

Drugi tydzień Prime League wystartuje już w najbliższy wtorek, jednakże pierwszy dzień zmagań będzie niczym przystawka przed daniem głównym. Na początek EURONICS Gaming z Jakubem „Cinkrofem” Rokickim i Markiem „MenQ” Dziemianem stanie w szranki z UOL Sexy Edition, a po krótkiej przerwie na wirtualnej arenie pojawi się Adrian „Trymbi” Trybus, który powalczy z OP innogy eSport. A co ze wspomnianym powyżej daniem głównym? Tym mianem z całą pewnością powinniśmy określać środowe bratobójcze spotkanie akademii SK Gaming z EURONICS. Cinkrof i jego kompani zakończyli inauguracyjny tydzień bez utraty punktów, prezentując się przy tym naprawdę solidnie, wobec czego to oni będą tutaj uznawani za faworytów, ale pamiętajmy, że SK Gaming Prime absolutnie nie jest słabym zespołem.

Włochy

W tym tygodniu PG Nationals będzie rozgrywane nie przez dwa, ale przez trzy dni, dzięki czemu będziemy mieć więcej okazji do śledzenia poczynań Piotra „Glebo” Dąbrowskiego oraz Wojciecha „Tabasko” Kruzy. Pierwszy z wymienionych razem ze swoim CP Sparks co prawda uległ w inauguracyjnej kolejce rozgrywek w starciu z YDN Devils, ale nie oznacza to, że nie jest jednym z faworytów do wygrania ligi. Niemniej, aby to zrobić, należy wygrywać, a okazji do zdobycia punktów w tym tygodniu Glebo będzie miał sporo, bo czekają go w sumie trzy pojedynki – z Outplayed, Samsung Morning Stars oraz MOBA ROG. Sytuacja Tabasko wygląda na ten moment nieco lepiej, bo jego YDN Devils w pierwszej kolejce PG Nationals było niepokonane. Mimo to nie należy osiadać na laurach, zwłaszcza że za pasem trzy kolejne starcia z całkiem wymagającymi oponentami. W tym tygodniu Kruza i jego kompani staną do walki z MOBA ROG, QLASH Forge oraz Racoon.

Hiszpania

W inauguracyjnej kolejce LVP SuperLiga Orange nie było nam dane ujrzeć potyczki Roberta „Erdote” Nowaka z Arturem „Zwyroo” Trojanem ze względu na problemy z klientem turniejowym. Mecz Vodafone Giants z BCN Squad został zatem przeniesiony przez organizatorów zmagań na poniedziałek na godzinę 17:00, tuż przed kolejnymi pojedynkami z udziałem Polaków. Jeszcze tego samego dnia Erdote powalczy bowiem z x6tence, w którym występuje Krzysztof „Kackos” Kubziakowski, a Zwyroo i jego koledzy podejmą eMonkeyz. Poniedziałkowe zmagania w hiszpańskiej lidze zakończą się natomiast meczem z udziałem Miłosza „Ravena” Domagalskiego, który to razem ze swoim Teamem Queso zawalczy z Movistar Riders.

W kolejnych dniach Erdote będzie musiał podjąć walkę z dwiema znanymi drużynami, gdyż jego rywalami będą Movistar Riders oraz G2 Arctic. Zwyroo z kolei w drugiej rundzie LVP SLO będzie miał okazję sprawdzić się nie tylko z Nowakiem, eMonkeyz czy S2V Esports, ale także z Kackosem, bo w środę o godzinie 22:00 BCN Squad zmierzy się z x6tence. Jedynie Raven uniknie w tym tygodniu bezpośrednich starć ze swoimi rodakami, gdyż jego oponentami będą Movistar Riders, SV2 Esports oraz UCAM Esports Club.


Mecze Polaków
Niedziela, 26 stycznia
14:00 Flayn eSports
wilq
vs
BO1
Team Sampi CZSK
Transmisja
19:00 eSuba vs
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
19:00 Intrepid Fox Gaming vs
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
Transmisja
Poniedziałek, 27 stycznia
17:00 Vodafone Giants
Erdote
vs
BO1
BCN Squad
Zwyroo
Hiszpania
Transmisja
18:00 WLGaming Esports
Myself
vs
BO1
Laughing Coffins Grecja
Transmisja
19:00 x6tence
Kackos
vs
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
20:00 eMonkeyz vs
BO1
BCN Squad
Zwyroo
Hiszpania
Transmisja
21:00 ŠAIM SE
Kashtelan
vs
BO1
Level Up esports Bałkany
Transmisja
22:00 Movistar Riders vs
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
Wtorek, 28 stycznia
19:00 UOL Sexy Edition vs
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
19:00 Outplayed vs
BO1
CP Sparks
Glebo
Włochy
Transmisja
20:00 SK Gaming Prime
Trymbi
vs
BO1
OP innogy eSport Niemcy
Transmisja
20:00 IziDream
Sebekx
vs
BO1
Vitality.Bee
Lucker
Francja
Transmisja
21:00 Pyrsos Esports vs
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
Transmisja
21:00 YDN Devils
Tabasko
vs
BO1
MOBA ROG Włochy
Transmisja
23:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
vs
BO1
Gamers Origin Francja
Transmisja
Środa, 29 stycznia
19:00 S2V Esports vs
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
20:00 Team MCES vs
BO1
IziDream
Sebekx
Francja
Transmisja
20:00 QLASH Forge vs
BO1
YDN Devils
Tabasko
Włochy
Transmisja
21:00 CP Sparks
Glebo
vs
BO1
Samsung Morning Stars Włochy
Transmisja
21:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
vs
BO1
Vitality.Bee
Lucker
Francja
Transmisja
21:00 Movistar Riders vs
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
22:00 BCN Squad
Zwyroo
vs
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
Czwartek, 30 stycznia
18:00 Vodafone Giants
Erdote
vs
BO1
G2 Arctic Hiszpania
Transmisja
18:00 MOBA ROG vs
BO1
CP Sparks
Glebo
Włochy
Transmisja
19:00 ŠAIM SE
Kashtelan
vs
BO1
Crvena Zvezda Crvena zvezda Esports Bałkany
Transmisja
20:00 YDN Devils
Tabasko
vs
BO1
Racoon Włochy
Transmisja
20:00 BCN Squad
Zwyroo
vs
BO1
S2V Esports Hiszpania
Transmisja
21:00 Team Queso
Raven
vs
BO1
UCAM Esports Club Hiszpania
Transmisja
22:00 x6tence
Kackos
vs
BO1
Mad Lions Madrid Hiszpania
Transmisja
22:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
vs
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals, EBL czy też GLL znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Chińskie rozgrywki League of Legends opóźnione z powodu koronawirusa

Od pewnego czasu głównym tematem mediowych doniesień jest koronawirus, który w rejonie Chin zaatakował już ponad 1700 osób. A piszemy o tym nie bez po...