fot. Ekstraklasa Games

Dwóch Polaków z awansem do FUT Champions Cup Stage 4

Nie tak dawno temu mieliśmy okazję śledzi poczynania naszych rodaków w ramach FUT 20 Champions Cup Stage 3 rozgrywanym w Atlancie, a dziś dowiedzieliśmy się, że będziemy mieli rodzimą reprezentację również w kolejnym etapie zmagań. Ten odbędzie się w drugiej połowie lutego w Paryżu, ale już dziś rozstrzygnęły się europejskie kwalifikacje, które wyłoniły łącznie trzydziestu dwóch kolejnych uczestników zawodów.

Wśród nich zobaczymy również dwóch graczy znad Wisły – Kamila „Riptorka” Soszyńskiego oraz Gracjana „ElPolako” Gołębiewskiego. Pierwszy z nich zajął miejsce w czołowej szesnastce zawodników walczących na platformie PlayStation 4, natomiast reprezentant Arki Gdynia eSports osiągnął ten sam rezultat wśród graczy Xboxa One. Co więcej, obaj z nich nie ponieśli porażki w żadnym dwumeczu w decydującym etapie eliminacji, czyli drabince podwójnej eliminacji.

Tyle szczęścia nie mieli inni nasi rodacy, których mogliśmy oglądać podczas FUT Champions Cup Stage 3. Zarówno Damian „damie” Augustyniak, jak i Nikodem „Piko” Pawlak, musieli uznać wyższość swoich rywali podczas kwalifikacji. Gracz AS Romy był o dwie wygrane od awansu, ale nie podołał ani Javierowi „JRA Lionowi” Romero, ani Daniele’owi „Prinsipe” Paolucciemu. Jeszcze wcześniej, bo już w etapie z systemem szwajcarskim, porażkę poniósł były zawodnik AVEZ Esport. To oznacza, że w Paryżu zobaczymy nieco szczuplejszą polską reprezentację niż kilka dni temu w Atlancie.

FUT 20 Champions Cup Stage 4 odbędzie się w dniach 21-23 lutego w stolicy Francji. Łącznie w zawodach udział weźmie 64 zawodników – po trzydziestu dwóch z platform Xbox One oraz PlayStation 4. Zwycięzcy obu tych platform staną do walki w wielkim finale, którego stawką będzie 50 tysięcy dolarów. W sumie do podziału podczas czwartego etapu FUT 20 Champions Cup będzie 200 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Puchar zostaje w Niemczech. BIG wygrywa DreamHack Open Leipzig 2020

Końcówka roku przyniosła kilka roszad w szeregach BIG, ale dziś chyba nikt nie żałuje takiego rozwoju wydarzeń. Wszystko dlatego, że niemiecka formacj...