fot. DreamHack/Adela Sznajder

OG wreszcie z trenerem – ruggah przejmuje stery

Dwa miesiące temu OG oficjalnie pojawiło się na scenie CS:GO, angażując wówczas świeżo sformowany międzynarodowy skład. Ekipie brakowało jednak szkoleniowca – ten został zaprezentowany dopiero dziś i okazał się nim Casper „ruggah” Due.

Duńczyk ma za sobą bogatą karierę zawodniczą, w której trakcie reprezentował barwy m.in. Fnatic oraz Copenhagen Wolves. W 2016 roku rozpoczął jednak pracę szkoleniową, obejmując stery ówczesnej drużyny Teamu Dignitas, która pod jego wodzą powróciła na Majora. Później współpracował on również z North, zaś od kwietnia 2018 do października 2019 odpowiadał za wyniki OpTic Gaming. To przy jego wsparciu zespół ten sięgnął po triumf w DreamHack Open Summer 2019, a także wystąpił na kilku prestiżowych turniejach. Niemniej przejęcie organizacji przez Immortals Gaming Club sprawiło, iż Due wylądował na bezrobociu.

Na scenę powraca dopiero teraz, ale już w barwach OG. Na przygotowania nie będzie miał jednak zbyt wiele czasu, bo już za kilka dni ruszają BLAST Premier Spring Series oraz ICE Challenge 2020, czyli dwie londyńskie imprezy, w których udział weźmie m.in. nowy zespół ruggaha. Ponadto w marcu formację czeka również debiut w ESL Pro League, do której międzynarodowy skład otrzymał bezpośrednie zaproszenie od organizatorów.

W tej sytuacji skład OG prezentuje się następująco:

  • Nathan „NBK-” Schmitt
  • Aleksi „Aleksib” Virolainen
  • Valdemar „valde” Bjørn Vangså
  • Issa „ISSAA” Murad
  • Mateusz „mantuu” Wilczewski
  • Casper „ruggah” Due – trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zwycięstwa zgodnie z planem. Trzy drużyny na czele tabeli po pierwszej kolejce Ultraligi

Pierwszy tydzień Ultraligi to już historia. Inauguracyjnych osiem gier dało nam już pierwszy pogląd na temat tego, jak wyglądać będzie podział sił w n...