STS
fot. twitter.com/ecs

Zapowiedziano kwalifikacje do B Site. W puli nagród także 100 tysięcy dolarów

Nieformalna rywalizacja między ESL i podmiotem odpowiedzialnym za B Site trwa w najlepsze. Tym razem zakulisowe zmagania dotknęły turniejowego harmonogramu – włodarze nowo powstałej ligi zapowiedzieli bowiem otwarte eliminacje, które zaplanowano na terminy już dawno zajęte przez cykl kwalifikacyjny do ESL One Rio 2020 Major Championship. Co ciekawe, według portalu HLTV.org w puli nagród internetowych rozgrywek znajdzie się też 100 tysięcy dolarów.

O awans do B Site powalczą formacje z Europy oraz Ameryk Północnej i Południowej. Z każdego z tych trzech regionów dwie najlepsze ekipy awansują na lanowe finały kwalifikacji, które odbędą się w należącym do FACEITA obiekcie zlokalizowanym w Los Angeles. Trasa do Kalifornii będzie jednak długa i najeżona wieloma przeszkodami. Na Starym Kontynencie w zamkniętych eliminacjach wystąpią przecież aż 32 zespoły, a połowa tej stawki wyłoniona będzie w otwartych dla wszystkich drabinkach pojedynczej eliminacji. Ta faza zmagań, jak już wspomnieliśmy, pokrywać się będzie czasowo z kwalifikacjami do Minora.

Harmonogram europejskich eliminacji do B Site wygląda tak:

Otwarte eliminacje:

>>ZAPISY<<

  • 5-7 lutego
  • 8 lutego
  • 9 lutego
  • 10-12 lutego

Zamknięte eliminacje:

  • 14-17 lutego

Na ten moment nie wiadomo jeszcze, ile drużyn ostatecznie wywalczy sobie awans do B Site, ani jak wyglądać będzie podział nagród w kwalifikacjach. Organizatorzy zapowiedzieli jedynie, iż jeśli przepustkę do ich głównych rozgrywek wywalczy sobie zespół nieposiadający wsparcia organizacji, to będzie on mógł liczyć na miesięczne stypendium w wysokości 25 tysięcy dolarów.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Jankos ogrywa Jactrolla. G2 bezlitośnie miażdży Vitality!

Za nami polski pojedynek w ramach drugiego tygodnia League of Legends European Championship. W trzecim dzisiejszym meczu naprzeciw siebie stanęło dwóc...