Wczoraj zainaugurowane zostały otwarte kwalifikacje prowadzące do kolejnego Majora Counter-Strike: Global Offensive, czyli ESL One Rio 2020 Major Championship. Na starcie europejskich zmagań nie brakowało Polaków, ale ostatecznie trudy drabinki pojedynczej eliminacji i meczów w trybie BO1 przetrwali wyłącznie gracze x-komu AGO, a także Paweł "dycha" Dycha i Filip "tudsoN" Tudev.

Piątkowy wieczór nie był zbyt udany dla większości przedstawicieli rodzimej sceny CS-a, którzy postanowili powalczyć o awans. Do czwartej rundy dotarli między innymi reprezentanci Illuminar Gaming, Wisły All in! Games Kraków czy Actiny PACT, ale ostatecznie żadnej z tych drużyn nie udało się awansować dalej. Do piątej kolejki meczów dostało się natomiast AVEZ Esport, ale tam na drodze ekipy Micha "molsiego" Łąckiego stanęło Dignitas, które poprzeczkę postawiło tak wysoko, że Polacy byli w stanie ugrać tylko 9 rund.


MICHU o krok od awansu do zamkniętych kwalifikacji do Minora CS:GO!


Kogo z Polaków zobaczymy zatem drugiego dnia rywalizacji? Ku zaskoczeniu wielu przetrwały wspomniane już we wstępie Jastrzębie. Pewnie nie było to zaskoczenie tego kalibru, gdyby nie fakt, że sztab szkoleniowy ekipy niedługo przed startem otwartych eliminacji do Majora CS:GO w Rio ogłosił, iż tym razem trykot AGO przywdzieje młody talent Maciej "f1ku" Miklas, a nie Damian "Furlan" Kisłowski. Teraz na drodze podopiecznych Mikołaja "miNIr0xa" Michałkówa staną dycha i jego koledzy ze Sprout, a ewentualny zwycięzca tego spotkania zagra albo z DIG, albo z GamerLegion o awans do zamkniętych eliminacji. W grze o promocję nadal pozostaje również TUDSON, którego Team Secret również dotarł do ćwierćfinału eliminacji. W sobotę przed zespołem Tudeva niełatwe zadanie, gdyż dziś zmierzy się on o przetrwanie z BIG, które przecież stosunkowo niedawno wygrało DreamHacka Open w Lipsku.

Dziś dokończone zostaną pierwsze otwarte europejskie eliminacje do Majora CS:GO w Rio. Dwie najlepsze drużyny dostaną się do zamkniętych kwalifikacji, w których czekają już m.in. Fnatic i OG. Drugie otwarte kwalifikacje na Starym Kontynencie rozpoczną się 4 lutego, a w sumie rozegrane zostaną cztery takie tury.

Harmonogram drugiego dnia otwartych kwalifikacji do ESL One Rio 2020 Major Championship prezentuje się następująco:

1 lutego

Ćwierćfinał

17:00 Dignitas vs GamerLegion BO1
17:00 x-kom AGO vs Sprout BO1
20:00 SKADE vs Complexity BO1
20:00 Team Secret vs BIG BO1