fot.. BLAST Premier

Zwycięzcy obu Majorów CS:GO w 2020 roku awansują na światowe finały BLAST Premier

W 2020 roku cykl BLAST Pro Series zastąpiło BLAST Premier. Za nami już pierwsze mecze tej serii rozegrane w ramach wiosennej edycji, niemniej to dopiero początek, bo zwieńczeniem całego sezonu mają być zaplanowane na styczeń przyszłego roku światowe finały.

Na tych wystąpią na pewno triumfatorzy zarówno wiosennego, jak i jesiennego turnieju finałowego, ale nie tylko. W regulaminie rozgrywek znalazł sobie bowiem zapis, że przepustkę na zawody otrzymają też zwycięzcy obu tegorocznych Majorów, czyli ESL One Rio 2020 Major Championship oraz nienazwanej jeszcze imprezy, która odbędzie się w listopadzie. A co w sytuacji, jeśli triumfator któregokolwiek ze wspomnianych eventów awans zagwarantuje sobie już wcześniej? Cóż, organizatorzy pomyśleli i o takim scenariuszu.

W takiej sytuacji slot otrzyma wicemistrz. Jeśli jednak i ten będzie już mieć swoją przepustkę, to miejsce zostanie przyznane na podstawie rankingu BLAST Premier Circuit. W jego ramach ekipy zbierać będą punkty nie tylko na turniejach z cyklu BLAST, ale także B Site, Intel Extreme Masters Katowice, ESL One Cologne czy też ESL Pro League. W ten sposób od czterech do nawet sześciu drużyn może wywalczyć bilet na światowe finały tylko dzięki regularnej, dobrej postawie na najbardziej prestiżowych zawodach na scenie.

W skrócie miejsca na światowe finały BLAST Premier przyznane zostaną w następujący sposób:

  • Mistrz ESL One Rio 2020
  • Mistrz/wicemistrz BLAST Premier Spring Final
  • Mistrz/wicemistrz jesiennego Majora/ranking BLAST Premier Circuit
  • Mistrz/wicemistrz BLAST Premier Fall Final/ranking BLAST Premier Circuit
  • ranking BLAST Premier Circuit
  • ranking BLAST Premier Circuit
  • ranking BLAST Premier Circuit
  • ranking BLAST Premier Circuit

Światowe finały cyklu BLAST Premier odbędą się między 18 a 24 stycznia w nieujawnionym jeszcze miejscu. Ich łączna pula nagród wyniesie 1,5 miliona dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polskie derby pierwszego dnia 33. sezonu ESEA MDL!

W końcu jest! Mimo ostatnich preturbacji związanych z rewolucyjnymi zmianami w ESL Pro League nadszedł – 33. sezon ESEA Mountain Dew League. Sezon szc...

>