FaZe otrzymało 22,7 miliona dolarów pożyczki inwestycyjnej

Choć FaZe Clan fani esportu kojarzą i powinni kojarzyć przede wszystkim z wyników na serwerach, to nie sposób pominąć faktu, że zlokalizowana w Ameryce organizacja to także potężny gracz na rynku finansowym. Jednym z przykładów działań biznesowych klubu zza oceanu może być otrzymana niedawno pożyczka inwestycyjna o wysokości 22,7 miliona dolarów.

Ten spory zastrzyk gotówki stał się możliwy rzecz jasna dzięki pożyczkodawcy, którym w tym przypadku jest Canaccord Genuity, kanadyjski bank inwestycyjny. Zawarta umowa ma charakter pożyczki zamiennej, co oznacza, że pożyczkodawca ma możliwość zamienienia jej na kapitał własny po określonym przez obie strony kursie wymiany, w określonych wcześniej ramach czasowych. Najczęściej tego typu wsparcia finansowego udziela się przed kolejną większą turą inwestycyjną. Kredyt zostanie przeznaczony na kapitał obrotowy i ogólne cele korporacyjne.

Według informacji zamieszczonej w komunikacie banku pożyczka może zostać zamieniona na kapitał własny o wysokości nawet 220 milionów dolarów. Od momentu udzielenia pożyczki przedstawicielowi Canaccord Geniuty przysługuje miejsce w zarządzie FaZe Clanu.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polacy przed kolejną szansą, by przybliżyć się do Rio. Dziś ruszają drugie otwarte eliminacje do Minora

Pierwsze otwarte eliminacje do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship nie skończyły się dla fanów polskiego Counter-Strike'a z...