Na ten mecz czekali chyba wszyscy widzowie Ultraligi. W trzecim meczu drugiej kolejki Illuminar Gaming zmierzyło się z K1ck eSports Club. Oba zespoły do tej pory nie zaznały smaku porażki, ale dziś zwycięzca mógł być tylko jeden.

Illuminar Gaming
0:1 K1ck eSports Club
MeLoNiK
Sett
iBo
Ornn
Kikis
Diana
Diana Shlatan
Jarvan IV
niQ
Qiyana
Matisław
Orianna
Unforgiven
Syndra
Puki style
Xayah
Jesiz
Thresh
Raxxo
Rakan

Wczoraj na kanale Polsat Games na YouTube ukazał się materiał zapowiadający dzisiejsze starcie. Na tle stonowanych wypowiedzi zawodników obydwu formacji szczególnie mocno wybrzmiały słowa Mateusza ''Kikisa" Szkudlarka na temat Lucjana "Shlatana" Ahmada:

Naprawdę nie mogę się doczekać, żeby na niego zagrać i zobaczyć opinię ludzi po tym, jak go zniszczę.

Słowa Kikisa zostały jednak szybko zweryfikowane. Dzięki sprytnym ruchom po dżungli Shlatan zdołał wyłapać Kikisa i zabezpieczyć pierwszą krew dla swojej drużyny. Następne minuty były bardzo zacięte. Zawodnicy cały czas wdawali się w mniejsze i większe potyczki, jednak żadna drużyna nie zdołała znacznie się rozpędzić. Czas jednak działał na korzyść K1ck. Podczas gdy gracze Illuminar bezskutecznie próbowali zdobyć upragnioną duszę Smoka Piekielnego, Łukasz ''Puki style" Zygmunciak kupował kolejne ważne przedmioty. W 31. minucie byliśmy świadkami prawdziwej rzezi. Kikisowi udało się podkraść wzmocnienie Barona Nashora, w wyniku czego rozgorzała walka drużynowa. Ostatecznie aż dziewięciu zawodników oddało swoje życie, a ostatnim ocalałym był Marcin ''iBo" Lebuda.

Kiedy wydawało się, że czeka nas drobny przestój w grze i badanie gruntu, jeden błąd pozycyjny zawodników IHG został bezlitośnie wykorzystany przez K1ck. Upadek trzech zawodników Illuminar przypieczętował zwycięstwo podopiecznych Pawła ''Delorda" Szabli.

W ostatnim dzisiejszym meczu AVEZ Esport zmierzy się z Diablo Chairs. Ultraligę możecie śledzić w telewizji na kanale Polsat Games oraz na Twitchu YouTube. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej: