Sosnowiec planuje wprowadzić stypendium dla esportowców

Powiedzieć, że esport dawno już przestał być tylko rozrywką dla określonego grona zapaleńców, to tak, jakby nic nie powiedzieć. Dziś z potencjału elektronicznej rozrywki sprawę zdają sobie zarówno rozpoznawalne na świecie marki i uczelnie, jak i nawet politycy.

Efekty tego widzimy np. w Sosnowcu, bo to właśnie tamtejsze władze zamierzają ufundować stypendium dla utytułowanych esportowców. Jego wysokość ustalono na maksymalnie tysiąc złotych i niewykluczone, że zostanie ono wprowadzone jeszcze w bieżącym kwartale. – Osobiście jestem zwolennikiem tradycyjnych form aktywności, ale wiem, że w sporcie elektronicznym również potrzebny jest wysiłek fizyczny, dbałość o formę czy dietę, aby osiągnąć sukcesMyślę, że esport może stać się również formą promocji aktywności fizycznej – przyznał w rozmowie z Gazetą Wyborczą prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

Co ciekawe, to właśnie z Sosnowca pochodzą reprezentujący obecnie barwy Illuminar Gaming Paweł „innocent” Mocek oraz związany do niedawna z Virtus.pro Tomasz „phr” Wójcik. Na ten moment nie jest jednak jasne, jakie warunki trzeba będzie spełnić, by otrzymać stypendium od miejskich władz, ani też czy wspomniana dwójka będzie mogła na nie liczyć.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Patch 10.3 wszedł w życie. Co uległo zmianie w League of Legends?

Jak co dwa tygodnie, Riot Games wprowadziło kolejny patch do swojej flagowej produkcji, jaką jest League of Legends. O zapowiadanych zmianach pisaliśm...