STS
fot. ESL/Kelly Kline

Tabasko bliski triumfu podczas Twitch Rivals. Ekipa Overpowa nie podołała zadaniu

Kolejna europejska edycja Twitch Rivals w League of Legends dobiegła końca. W finale zmierzyły się ze sobą Team Solary z Wojciechem ”Tabasko” Kruzą w składzie oraz Team noway4u_sir. Dużym zainteresowaniem wśród polskiej publiki cieszyły się również występy drużyny znanego streamera, Remigiusza ”Overpowa” Puscha. Team Solary nie miał sobie równych już od samego początku rozgrywek. Podczas […]

Kolejna europejska edycja Twitch Rivals w League of Legends dobiegła końca. W finale zmierzyły się ze sobą Team Solary z Wojciechem ”Tabasko” Kruzą w składzie oraz Team noway4u_sir. Dużym zainteresowaniem wśród polskiej publiki cieszyły się również występy drużyny znanego streamera, Remigiusza ”Overpowa” Puscha.

Team Solary nie miał sobie równych już od samego początku rozgrywek. Podczas meczów grupowych zanotował on komplet zwycięstw, a półfinałowy występ przeciwko Team Sharkz z Gawłem ”Kashtelanem” Paprzyckim w składzie był bardzo jednostronnym widowiskiem. Po szybkim zwycięstwie 2:0 nad drużyną trenera AGO ROGUE, Tabasko i koledzy znaleźli się w wielkim finale. Tam czekał na nich Team noway4u_sir, który do tej pory również nie przegrał żadnej gry.

Nie ma się zatem co dziwić, że spotkanie między niepokonanymi ekipami obfitowało w emocje. Pierwsza mapa należała do Teamu noway4u_sir, ale w drugim meczu Tabasko na swoim sztandarowym Lee Sinie poprowadził Team Solary do zwycięstwa. Decydująca o triumfie mapa została jednak zdominowana przez drużynę niemieckiego streamera, który przez cały turniej utrzymywał wysoką formę. Pomimo porażki, Tabasko może być zadowolony ze swojego występu. Polski dżungler był stabilnym punktem drużyny i dobrze wypełniał swoje zadania w zespole.

W nieco innych nastrojach swój udział w Twitch Rivals zakończyła jedyna w pełni polska drużyna – Team Overpow. Po dość udanym dniu pierwszym, o którym pisaliśmy w poniedziałek, nad drużyną Puscha zebrały się ciemne chmury. W rewanżowej rundzie fazy grupowej zaliczyła ona dwie porażki i jedno zwycięstwo, kończąc pierwszy etap turnieju z wynikiem 3-3. W związku z tym Polacy musieli zmierzyć się z Teamem Thaldrina o awans do fazy pucharowej.

Z powodu choroby Jakuba ”Sinmivaka” Ruckiego, Team Overpow był zmuszony nieco zamieszać w swoim składzie. Miejsce młodego toplanera devils.one zajął Jakub ”Kubon” Turewicz, Konrad ”itzRenifer” Potępa wskoczył na pozycję supporta, zaś braki kadrowe uzupełnił Łukasz ”Puki style” Zygmunciak, jeden z najlepszych strzelców na polskiej scenie LoL-a. Nie pomogło to jednak zwyciężyć tureckiej drużyny, która domknęła grę na chwilę przed 40. minutą. Tym samym Overpow i spółka uplasowali się na trzecim miejscu w grupie B, co oznaczało dla nich koniec zawodów.

Oto jak prezentuje się końcowa tabela wyników z uwzględnieniem nagród pieniężnych:

Miejsce Drużyna Zarobki
1. Team noway4u_sir 31 000 $
2. Team Solary 21 000 $
3.-4. Team Sharkz, Team Thaldrinlol 8 500 $
5.-6. Team Overpow, Team Elmiillor 3 000 $
7.-8. Team Solaaaa, Team paoloidolo 0 $
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

QuickScope: Bob, da się to naprawić?

Nie sposób nie dostrzec lawiny krytyki, która spada na pozyskany przez Virtus.pro w połowie grudnia skład CS:GO. Na obecną piątkę Niedźwiedzi, zwłaszc...