fot. Riot Games/Michał Konkol

Pierwsza zmiana w LEC! Lurox zastąpi Giliusa w Schalke 04

League of Legends European Championship ledwo co wystartowało, a już jesteśmy świadkami pierwszych zmian kadrowych. Miejsce Erberka „Giliusa” Demira w Schalke 04 w trzecim tygodniu rozgrywek zajmie Lukas „Lurox” Thoma.

Niemiecki dżungler ma 20 lat i do tej pory występował w Schalke Evolution, drużynie będącej akademią niemieckiej formacji. Nie ma on doświadczenia w grze na wielkiej scenie – jak dotąd mieliśmy okazję oglądać go jedynie w ligach regionalnych. Jak możemy usłyszeć w filmiku opublikowanym na Twitterze przez oficjalne konto Schalke 04 Esports, zmiana nie jest spowodowana słabymi występami Giliusa, a dobrą formą Luroxa, który jest ważną częścią składu akademii.

Głos w całej sprawie zabrał także Dylan Falco, trener głównego składu Schalke 04:

Uważam, że Lurox będzie świetnym uzupełnieniem drużyny. Jest opanowanym liderem, który potrafi pokierować drużyną. Moim zdaniem jest to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników w Europie.

Schalke zanotowało fatalny początek wiosennej rundy LEC 2020. Drużyna nie wygrała jeszcze żadnego spotkania i jest jednym z największych rozczarowań ligi. Sporo osób winą za porażki obarczało właśnie Giliusa, nic więc dziwnego, że nie wszyscy do końca wierzą w szczerość komunikatu organizacji. Duża część polskich fanów po cichu liczy na to, że miejsce niemieckiego dżunglera zajmie Mateusz ”Kikis” Szkudlarek, obecnie reprezentujący barwy Illuminar Gaming. W przeszłości wielokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, w której Kikis zastępował Giliusa, jednak w tym momencie wydaje się to być dość nieprawdopodobne. Oczywiście, wszyscy chcielibyśmy oglądać w LEC kolejnego Polaka, ale na chwilę obecną wszystkie informacje łączące Szkudlarka z Schalke 04 powinniśmy traktować jako mem.

W trzecim tygodniu europejskich rozgrywek Schalke ma dużą szansę zdobyć pierwsze punkty w sezonie. Lurox zadebiutuje w sobotę w spotkaniu z Misfits, a dzień później stanie naprzeciwko SK Gaming. Oba zespoły znajdują się w dolnych rejonach tabeli i do tej pory nie zachwyciły. Możemy zatem spodziewać się ciekawego widowiska.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
czajek

devils.one, AGO ROGUE i kto jeszcze? Statystyki graczy z drugiego tygodnia Ultraligi

Miniony tydzień trzeciego sezonu Ultraligi obfitował w emocjonujące spotkania, których rezultaty wcale nie były tak oczywiste, jak można było sobie to...