STS
fot. Valve

Valve opracowuje system poprawiający komunikację w CS:GO

Bez dwóch zdań każdemu z sympatyków CS:GO przytrafiło się chociażby jedno spotkanie z użytkownikiem, który zdecydowanie przekraczał granice dobrego smaku na czacie głosowym, tudzież tekstowym. Deweloperzy gry nie od dziś zdają sobie sprawę ze skali tego procederu, dlatego też pracują nad systemem, który ma ukrócić toksyczną komunikację.

Głównym elementem całego systemu są rzecz jasna gracze, którzy gdy tylko znajdą się na jednym serwerze z nieprzestrzegającym reguł delikwentem, powinni zgłosić go w klasyczny sposób. W przypadku gdy dany użytkownik nagminnie będzie dopuszczał się nadużyć na czacie, otrzyma on informację zwrotną w postaci ostrzeżenia. Jeśli zbagatelizuje ten fakt i dalej będzie zachowywał się w nieodpowiedni sposób, to zostanie domyślnie wyciszony przez innych graczy. Ukarany użytkownik może wyłączyć takie wyciszenie poprzez zdobycie odpowiedniej liczby punktów doświadczenia lub ewentualnie liczyć na przychylność innych osób na serwerze, które mogą pozwolić mu na komunikację.

Choć system nie jest jeszcze w pełni gotowy, to już teraz prężnie analizuje nadsyłane dane. Dla całego mechanizmu najbardziej wartościowe będą zgłoszenia od aktywnych graczy, którzy w dodatku nie klikają przycisku report z byle powodu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

damie rozpoczyna rywalizację w ramach FIFA eClub World Cup

Nadszedł czas na kolejny prestiżowy turniej lanowy na scenie FIFY. Już dziś w Mediolanie wystartuje walka o tytuł wirtualnego klubowego mistrza świata...