Wykorzystano zdjęcia należące do ESL Polska

Kashtelan, Tabasko, Glebo, Myself i Erdote bezbłędni. A co z resztą Polaków za granicą?

Weekend już za pasem, a więc czas najwyższy przyjrzeć się temu, co działo się na drugim europejskim szczeblu rozgrywkowym w League of Legends. Z jednej strony mamy się czym szczycić, bo przecież posiadamy reprezentantów Polski w najlepszych ekipach we Francji, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, na Bałkanach czy nawet w Grecji, jednakże nie wszyscy nadwiślańscy gracze radzą sobie aż tak wyśmienicie. Podsumujmy zatem, jak w minionym tygodniu zaprezentowali się nasi rodacy.

W artykule pod uwagę wzięto mecze z okresu 2-6 lutego 

Czechy i Słowacja

Rywalizujący w regionie Czech i Słowacji Konrad „wilq” Wilk po raz kolejny zakończył zmagania w ramach Hitpoint Masters z mieszanymi rezultatami. Flayn eSports CZSK Edition na początku drugiego tygodnia czesko-słowackiej ligi zostało rozbite przez Inside Games w nieco ponad pół godziny, nie potrafiąc nawiązać równorzędnej walki z rywalem. Występ samego Wilka również pozostawiał sporo do życzenia, ale w kolejnym meczu polski botlaner pokazał się z o wiele lepszej strony. Tego samego dnia Flayn zmierzyło się bowiem z Teamem Brute, które bez najmniejszego trudu zdominowało już po kilkunastu minutach gry. Najbardziej wyróżniającą się postacią zespołu Polaka był toplaner Jan „Vlk” Krejčí, jednakże nadwiślański botlaner zrehabilitował się za poprzedni słabszy mecz i udowodnił, że trzeba się z nim liczyć.

Grecja

Przed rozpoczęciem drugiego etapu fazy grupowej Greek Legends League w drużynie Artura „Myselfa” Gębicza doszło do trzech ważnych roszad personalnych. WLGaming Esports zatrudniło bowiem nowego midlanera, marksmana oraz supporta, a także ściągnęło trenera, który miał już okazję prowadzić ten zespół w przeszłości. Okazuje się, że dokonane modyfikacje były swoistym remedium na problemy trawiące WLG, bo aktualne wyniki formacji z pewnością napawają optymizmem. A trzeba przecież zaznaczyć, że drużyna Gębicza grała w minionym tygodniu z zastępczym midlanerem, Parisem „Parisem” Outsisem-Dimitriadisem, zamiast Sofyana „CozQ” Rechchada. Myself i spółka rozegrali dwa mecze – przeciwko Intrepid Fox Gaming oraz Gamespace MCE – i wygrali w obu przypadkach, dzięki czemu na ten moment znajdują się w czubie tabeli obok Team Refuse.

Francja

W La Ligue Française nie ma już niepokonanego Polaka. Wszystko za sprawą pierwszej porażki Teamu Vitality, która miała miejsce w miniony wtorek. Damian „Lucker” Konefał i jego kompani nie dali sobie rady z Gamers Origin, ale już dzień później pokazali swoje lepsze oblicze i pokonali inną czołową drużynę francuskiej ligi – GameWard. Jeżeli natomiast chodzi o poczynania Tobiasza „Agresivoo” Ciby i Adriana „Hatchy’ego” Widery, to również możemy mówić o słodko-gorzkim tygodniu. Misfits Premier co prawda ograło Solary, ale w spotkaniu z o wiele silniejszym LDLC OL nie było w stanie dopiąć swego i po raz trzeci zakończyło kolejkę LFL bilansem 1-1. Dobre wiadomości już za nami, więc czas powiedzieć nieco na temat sytuacji Sebastiana „Sebekxa” Smejkala. Izi Dream, którego zawodnikiem jest były midlaner Illuminar Gaming, absolutnie nie radzi sobie w LFL i po trzech tygodniach zmagań wciąż oczekuje swojego pierwszego zwycięstwa.

Niemcy

Trzecia kolejka Prime League miała być prawdziwym sprawdzianem dla SK Gaming Prime, bo Adrian „Trymbi” Trybus i jego koledzy mieli zmierzyć się nie tylko z UOL Sexy Edition, ale także z dominującym w lidze Schalke 04 Evolution. Sprawdzianu nie udało się jednak zaliczyć, bo zespół Trymbiego nie podołał zadaniu i uległ w obu pojedynkach, przez co obecnie może pochwalić się bilansem 3-3. Nieco lepiej w tym tygodniu poszło drużynie prowadzonej przez Marka „MenQ” Dziemiana, której udało się urwać jeden punkt, wygrywając z reprezentantami BIG. Jakub „Cinkrof” Rokicki i reszta nie podołali jednak zadaniu w spotkaniu z Schalke 04 Evolution, a więc można powiedzieć, że ekipa ta jest swoistym nemezis Polaków w Prime League.

Włochy

Wojciech „Tabasko” Kruza z całą pewnością może być zadowolony z dotychczasowych wyników swojej formacji w PG Nationals. Wszystko dlatego, że aktualnie jedynie YDN Gamers, którego dżunglerem jest Kruza, pozostaje niepokonane we włoskiej lidze. W ostatnich dniach Tabasko i jego koledzy najpierw pokonali zawodników Cyberground Gaming, a następnie uporali się z Samsung Morning Stars. I chociaż YDN było już bliskie zaliczenia pierwszej porażki w meczu ze wspomnianym SMS, to fantastyczna postawa Kruzy i kradzież Starszego Smoka pozwoliły drużynie utrzymać czyste konto. Świetnie w tym tygodniu poradził sobie także Piotr „Glebo” Dąbrowski, który razem ze swoim CP Sparks dopisał dwa zwycięstwa na swoje konto. Dzięki triumfom nad QLASH Forge oraz Racoon, Dąbrowski i spółka obecnie okupują drugie miejsce w zestawieniu, tuż za YDN Gamers.

Hiszpania

Nie tak wyobrażali sobie trzecią kolejkę hiszpańskich zmagań Krzysztof „Kackos” Kubziakowski oraz Artur „Zwyroo” Trojan. Obaj zawodnicy nie mogą zaliczyć ostatnich spotkań do udanych, gdyż zarówno x6tence, jak i BCN Squad zawiodły swoich fanów i nie urwały rywalom chociażby jednego punktu. Mieszane odczucia po trzeciej rundzie fazy zasadniczej LVP SLO może mieć z kolei Miłosz „Raven” Domagalski, który musiał mierzyć się z ekipami Roberta „Erdote” Nowaka oraz wspomnianego wyżej Zwyroo. Ostatecznie Team Queso nie był w stanie dorównać Vodafone Giants, ale uporał się z BCN Squadem, dzięki czemu wciąż utrzymuje się na skraju strefy premiowanej awansem do play-offów. Jeżeli zaś chodzi o Erdote, to oprócz zwycięstwa z Queso polski support mógł także świętować wygraną nad MAD Lions Madrid, które jeszcze parę dni temu było niepokonane. Dobra postawa zespołu Erdote sprawiła, że aktualnie w LVP SLO mamy trzech liderów tabeli, wśród których znajduje się właśnie Vodafone Giants.

Bałkany

Gaweł „Kashtelan” Paprzycki nie przestaje zaskakiwać. Midlaner ŠAIM SE z każdym kolejnym meczem prezentuje się coraz lepiej i ewidentnie dobrze czuje się w Esports Balkan League. Do tej pory nie było spotkania, w którym Paprzycki nie grałby pierwszych skrzypiec w swoim zespole, a to przekłada się na znakomite wyniki ŠAIM SE. Po drugim tygodniu EBL na czele zestawienia widnieją dwie ekipy – niepokonane Energypot Wizards oraz formacja Kashtelana. Warto w tym miejscu wspomnieć także o nowości w naszym podsumowaniu występów Polaków za granicą. Kacper „Nahovsky” Merski zasilił bowiem szeregi WarKidZ E-Sports w roli głównego szkoleniowca. Na ten moment jego podopieczni legitymują się bilansem 1-3, dlatego też Merski będzie musiał wstrząsnąć składem, aby podniósł się z kolan.


Mecze Polaków
Niedziela, 2 lutego
14:00 Inside Games 1:0
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
18:00 Intrepid Fox Gaming 0:1
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
Transmisja
21:00 Flayn eSports
wilq
1:0
BO1
Team Brute CZSK
Transmisja
Poniedziałek, 3 lutego
18:00 UCAM Esports Club 1:0
BO1
BCN Squad
Zwyroo
Hiszpania
Transmisja
18:00 WLGaming Esports
Myself
1:0
BO1
Gamespace MCE Grecja
Transmisja
19:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
0:1
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
20:00 S2V Esports 1:0
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
21:00 Vodafone Giants
Erdote
1:0
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
Wtorek, 4 lutego
20:00 IziDream
Sebekx
0:1
BO1
GameWard Francja
Transmisja
21:00 SK Gaming Prime
Trymbi
0:1
BO1
UOL Sexy Edition Niemcy
Transmisja
21:00 Solary 0:1
BO1
Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
Francja
Transmisja
22:00 S04 Evolution 1:0
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
23:00 Vitality.Bee
Lucker
0:1
BO1
Gamers Origin Francja
Transmisja
Środa, 5 lutego
18:00 Cyberground Gaming 0:1
BO1
YDN Devils
Tabasko
Włochy
Transmisja
19:00 CP Sparks
Glebo
1:0
BO1
QLASH Forge Włochy
Transmisja
21:00 LDLC OL 1:0
BO1
Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
Francja
Transmisja
22:00 Solary 1:0
BO1
IziDream
Sebekx
Francja
Transmisja
23:00 Vitality.Bee
Lucker
1:0
BO1
GameWard Francja
Transmisja
Czwartek, 6 lutego
18:00 x6tence
Kackos
0:1
BO1
G2 Arctic Hiszpania
Transmisja
18:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
1:0
BO1
BIG Niemcy
Transmisja
20:00 ŠAIM SE
Kashtelan
1:0
BO1
Upper Echelon Bałkany
Transmisja
20:00 Team Queso
Raven
1:0
BO1
BCN Squad
Zwyroo
Hiszpania
Transmisja
20:00 CP Sparks
Glebo
1:0
BO1
Racoon Włochy
Transmisja
20:00 SK Gaming Prime
Trymbi
0:1
BO1
S04 Evolution Niemcy
Transmisja
21:00 Samsung Morning Stars 0:1
BO1
YDN Devils
Tabasko
Włochy
Transmisja
22:00 Vodafone Giants
Erdote
1:0
BO1
Mad Lions Madrid Hiszpania
Transmisja
22:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
0:1
BO1
Crvena Zvezda Crvena zvezda Esports Bałkany
Transmisja

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals, EBL, Hitpoint Masters czy też GLL znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rusza grupa śmierci w BLAST Premier Spring Series

Dziś kolejne cztery ekipy rozpoczną walkę o awans na wiosenne finały BLAT Premier. I tym razem możemy mówić o prawdziwej grupie śmierci, bo poza Astra...