Forma Astralis po tak długiej przerwie od oficjalnych spotkań była niepewna, ale raczej mało kto spodziewał się porażki Duńczyków. A jednak już pierwszego dnia zmagań w ramach BLAST Premier Spring Series znaleźli oni swojego pogromcę.

I to pogromcę w postaci Complexity Gaming, ironicznie nazywanego Juggernaut z uwagi na niedawne zapewnienia właściciela organizacji o chęci stworzenia silnej drużyny. Skład sformowany przez coL na papierze nijak miał się do tych słów, ale teraz to Jason Lake może z wyższością patrzeć na wszystkich wyśmiewających. Jego podopieczni pokonali przecież Astralis i to wynikiem 2:0! Spora w tym zasługa zaledwie 16-letniego Owena "oBo" Schlattera, który na obu mapach zdobył w sumie 45 fragów, pomagając swojej ekipie utrzymać korzystny rezultat na Duście2 oraz zanotować mały comeback na Vertigo.

Kilka godzin wcześniej na serwerze spotkały się też Natus Vincere oraz Team Vitality i spotkanie to zdecydowanie więcej radości przyniosło podopiecznym francuskiej formacji. To bowiem oni zgarnęli komplet punktów, ogrywając wicemistrzów niedawnego ICE Challenge w dwóch mapach. Być może rezultat były inny, gdyby z gry nie został wyłączony Denis "electronic" Sharipov, MVP wspomnianego londyńskiego turnieju, który tym razem był jednym z najsłabszych graczy. Niezmiennie wysoki poziom prezentował natomiast Mathieu "ZywOo" Herbaut, co przełożyło się na wygrane na Inferno oraz Duście2.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

7 lutego

Półfinał drabinki wygranych

16:30 Natus Vincere 0:2 Team Vitality
Inferno 12:16
Dust2 9:16
20:30 Astralis 0:2 Complexity Gaming
Dust2 11:16
Vertigo 12:16

Wczorajsze wyniki oznaczają, że Na`Vi i Astralis znalazły się na skraju eliminacji. Co więcej, jedna z tych ekip już dziś pożegna się z zawodami i o awans na wiosenne finały będzie musiała powalczyć podczas imprezy Showdown. Z kolei Complexity i Vitality są o krok od wywalczenia sobie przepustki na owy turniej finałowy – dzieli ich od tego już tylko jedno zwycięstwo, o które powalczą na zakończenie drugiego dnia rywalizacji w grupie B.

Sobotni harmonogram wygląda tak:

8 lutego

1. runda drabinki przegranych

16:30 Natus Vincere vs Astralis BO3

Finał drabinki wygranych

20:30 Team Vitality vs Complexity Gaming BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Series 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.