Otwarte eliminacje do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship po raz trzeci przetrzebiły szeregi polskich drużyn. Dość powiedzieć, że spośród wszystkich rodzimych ekip, które w sobotę przystąpiły do gry, pierwszy dzień przetrwały tylko dwie z nich.

Ponownie zawiodło Illuminar Gaming, które co prawda tym razem nie odpadło już po pierwszym meczu, ale przegrało za to z miksowym Japaleno. Miało to miejsce w 1/16 finału – na tym samym etapie z kwalifikacjami pożegnały się też Wisła All in! Games Kraków, AVEZ Esport czy też Actina PACT. Niewiele lepiej poradziły sobie drużyna Filipa "TUDSONA" Tudeva, Team Secret, oraz Sebastiana "NEEXA" Treli, SMASH Esports, dla których przygoda zakończyła się w kolejnej rundzie. Spory zawód swoim kibicom sprawili także robin hoodzi, którzy ponieśli porażkę już w trzecim swoim spotkaniu.

Niepokonane pozostało natomiast x-kom AGO. Podopieczni Mikołaja "miniroxa" Michałkowa mieli dość łatwą drabinkę i nie natrafili raczej na bardziej wymagających rywali, dzięki czemu ani razu nie stracili więcej niż dziewięć rund. Polski skład postara się dziś podtrzymać tę serię podczas starcia z rodakami z Pompa Teamu, którzy niespodziewanie także zachowali szansę na to, by awansować już w niedzielę. Po drodze graczom organizacji Szymona "IsAmU" Kasprzyka udało się wyeliminować m.in. LDLC OL oraz rodzimy miks Unlukers. Tak czy inaczej, w decydującej rundzie eliminacji na pewno zobaczymy piątkę Polaków, która podejmie Lyngby Vikings lub Apeks.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

9 lutego
17:00 KOVA Esports vs SKADE BO1
17:00 Endpoint vs fakemaquinas BO1
18:30 KOVA/SKADE vs Enpoint/fakemaq. BO3
20:00 x-kom AGO vs Pompa Team BO1
20:00 Lyngby Vikings vs Apeks BO1
21:30 AGO/Pompa vs Vikings/Apeks BO3

Spotkanie x-komu AGO z Pompa Teamem wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Ostatecznie awans do zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora wywalczą dwie najlepsze drużyny.