Niespodzianka? To raczej mało powiedziane! To Pompa Team wygrał z x-komem AGO i tym samym jest o jedno zwycięstwo od zamkniętych eliminacji do Minora poprzedzającego ESL One Rio 2020 Major Championship. PT jeszcze dziś rozegra mecz decydujący o tym, czy dostanie się do kolejnego etapu. Jednak ten odbędzie się w trybie BO3.

x-kom AGO 20 : 22 Pompa Team

(otwarte kwali. #3 do Minora EU)
(5) 20 6 Train 9 22 (7)
9 6

Mecz lepiej zaczął się dla zawodników AGO, którzy, grając w ataku, zgarnęli rundę pistoletową, a następnie także dwie kolejne odsłony starcia. Wydawało się, że na tablicy wyników zagości wynik 4:0, jednak w czwartej rundzie clutcha 1vs2 ugrał Mateusz "m4tthi" Szambelan, co dało Pompie pierwszy punkt. Z biegiem czasu PT wyrównał, a następnie także wyszedł na prowadzenie. I to prowadzenie niemałe, bo był moment, gdy miał aż 6 oczek przewagi nad x-komem AGO. Ostatecznie, po piętnastu rundach różnica była zdecydowanie mniejsza, bo Jastrzębie odrobiły i przegrywały 6:9.

Po zmianie stron zwycięską ścieżką nadal kroczyła ekipa Damiana "Furlana" Kisłowskiego, która przebudziła się w końcówce pierwszej połowy. AGO szybko doprowadziło do wyniku 9:9, ale właśnie wtedy znów dali o sobie znać zawodnicy Pompy, którzy udanie zaatakowali i znów objęli prowadzenie, by później zdobyć jeszcze kilka punktów. Z każdą kolejną rundą sytuacja stawała się coraz ciekawsza, bo raz punktowali jedni, a raz drudzy. Punkt meczowy miał nawet zespół Grzegorza "grzes1xa" Biangi, ale w sytuacji 2vs2 skuteczniejsi byli podopieczni AGO, co zaowocowało dogrywką.

Jeśli ktoś miał nadzieję na szybkie wyłonienie zwycięzcy, to mógł się zawieść, bo jedna dogrywka do tego nie wystarczyła. Ta zakończyła się bowiem remisem i rywalizacja zaczęła się w zasadzie od nowa. Po pierwszej części drugiej połówki bliżej wygranej była Pompa, co ostatecznie skrzętnie wykorzystała i wyeliminowała wyżej notowanego przeciwnika.

Rywalem Pompa Teamu w meczu decydującym o awansie do zamkniętych eliminacji będzie norweska formacja Apeks. Mecz wystartuje za kilkanaście minut, zostanie rozegrany w trybie BO3 i będzie go można oglądać tutaj. Zwycięzca zapewni sobie miejsce w zamkniętych europejskich eliminacjach do Minora, z którego będzie można wywalczyć awans na Majora CS:GO w Brazylii.