STS
fot. FIFA

Complexity nowym mistrzem świata klubów w FIFĘ!

Przez ostatnie trzy dni na Mediolan skierowane były oczy wszystkich sympatyków esportowej sceny FIFY. W światowej stolicy mody odbywał się bowiem FIFA eClub World Cup 2020, w którym nie zabrakło także polskiego akcentu.

AS Roma Esport, którą reprezentuje Damian „damie” Augustyniak, bardzo długo utrzymywała się na powierzchni. Polak oraz jego brazylijski partner Miguel „SpiderKong” Bilhar zostali wyeliminowani dopiero w półfinale, ale mogą opuszczać Półwysep Apeniński z podniesionymi głowami. Na ich drodze stanęli bowiem późniejsi zwycięzcy całej imprezy z Complexity. Sam mecz finałowy pomiędzy reprezentantami organizacji Jasona Lake’a i graczami Ellevens zdecydowanie nie był przeznaczony dla ludzi o słabych nerwach.

W pierwszej potyczce 1vs1 Complexity wykonało ogromny krok w kierunku zdobycia trofeum, a to za sprawą przekonującego zwycięstwa 2:0 autorstwa Joksana „Joksana” Redony. Niemniej, jak to mawiają niektórzy trenerzy piłkarscy, 2:0 to bardzo niebezpieczna, a przy okazji krucha zaliczka. Porzekadło sprawdziło się także na wirtualnej murawie, gdyż w starciu duetów Ellevens w całości odrobili straty. Stawką trzeciego spotkania, ponownie w formule jeden na jednego, było zatem zgarnięcie pełnej puli, co dało się zauważyć także na boisku.

Obie strony myślały w pierwszej kolejności o zachowaniu czystego konta, a nie szturmowaniu bramki rywala. Skutkiem takiego nastawienia był brak goli przez cały regulaminowy czas gry oraz dogrywkę. Przyszła zatem pora na konkurs jedenastek, który jest czystą próbą nerwów. Górą z niej wyszedł Max „MaXe” Popov, który trzykrotnie wyczuł intencje swojego przeciwnika. Za ten sukces nowi mistrzowie świata klubów w FIFĘ otrzymali czek opiewający na 40 tysięcy dolarów, z kolei na konto Ellevens spłynie kwota o połowę mniejsza.

Końcowa klasyfikacja oraz podział nagród wyglądają następująco: 

1. Complexity 40 000 $
2. Ellevens 20 000 $
3-4. AS Roma Esports, Fnatic 10 000 $
5-8. Borussia E-Sports, NASR eSports, NEO, Sporting CP Esports 2 000 $
9-16. R288, FC Basel 1893 eSports, FaZe Clan, Team FW Au, Hashtag United,  Gilette Infinity Esports, Mkers, Redemption eSports 1 000 $
17-20.  FK Austria Wien, Blue United eFC, Manchester City eSports, Nordavind 500 $
21-24. DUX Gaming, Movistar Riders, Olympique Lyon, Team QLASH 500 $
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Niespodzianka? Mało powiedziane! Pompa eliminuje AGO z kwalifikacji do Minora!

Niespodzianka? To raczej mało powiedziane! To Pompa Team wygrał z x-komem AGO i tym samym jest o jedno zwycięstwo od zamkniętych eliminacji do Minora...