fot. PUBG Corp.

PGS: Berlin przełożony ze względu na koronawirusa

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa coraz bardziej wpływa na zmagania esportowe rozgrywane na całym świecie. Ze względu na malejące bezpieczeństwo graczy, zawieszeniu uległo wiele rozgrywek w Chinach i innych azjatyckich krajach, a dzisiaj na podobną decyzję zdecydowało się PUBG Corporation.

Jak możemy wyczytać z oficjalnego wpisu, deweloperzy PUBG zdecydowali się na przełożenie pierwszego w tym roku turnieju z cyklu PUBG Global Series. – Mając zdrowie i bezpieczeństwo naszych graczy, pracowników oraz fanów jako jedne z naszych głównych priorytetów, podjęliśmy trudną decyzję o przełożeniu kwietniowego turnieju PGS: Berlin – czytamy w komunikacie. Organizatorzy zapowiedzieli również, że zmianie dat mogą uleć terminy regionalnych kwalifikacji, oraz że nie mają w planach decyzji o odwołaniu turnieju. – Nasz plan, by zorganizować cztery globalne turnieje PUBG w 2020 roku, pozostaje niezmieniony, a my aktywnie szukamy opcji kiedy może odbyć się turniej zastępczy.

W PUBG Global Series: Berlin, który planowo miał się odbyć pomiędzy 31 marca do 12 kwietnia w Messe Berlin, miało wziąć udział trzydzieści dwa zespoły z całego świata, a w puli nagród oprócz cennych punktów rankingowych PGS miało także znaleźć się 500 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 3-9 lutego

Wiele się w ubiegłym tygodniu wydarzyło na scenie esportowej. Filip „NEO” Kubski i Wiktor „TaZ” Wojtas zapowiedzieli dalszą wspólną grę i stworzenie d...