STS
fot. Riot Games

Kolejne informacje na temat FPS-a od Riotu. Gra będzie darmowa?

Ostatnie dni to wysyp informacji na temat Projektu A – nowego FPS-a znanego z League of Legends Riot Games. A wszystko za sprawą tego, że studio zaprosiło do swoich siedzib sporą liczbę influencerów, by ci przetestowali produkcję w obecnym stadium jej rozwoju.

Sporo nowych szczegółów ujawniono za sprawą dziennikarza rosyjskiego serwisu DTF, Vadima Elistratova, który był obecny w Los Angeles i podzielił się tym, co udało mu się ustalić. Przede wszystkim Elistratov zaznaczył, że wbrew temu, co mogło się niektórym wydawać po publikacji pierwszego trailera, Projekt A w żadnym stopniu nie powinien być nazywany klonem Overwatcha. Według reportera bohaterom obecnym w grze bliżej do operatorów, jakich możemy kojarzyć z Rainbow Six: Siege, co oznacza, że same umiejętności będą ważne, ale nie najważniejsze – na pierwszym miejscu nadal ma znajdować się taktyka.

CZYTAJ TEŻ:
pasha, izak, NEO i HenryG testowali Projekt A. „To najlepsza gra, w jaką grałem od czasu CS:GO”

Co ciekawe, poszczególne skille postaci nie będą dostępne od razu – zamiast tego trzeba będzie je kupować za zarabiane w trakcie pojedynku pieniądze, dochodzi więc także aspekt ekonomiczny. Sama produkcja ma ukazać się w modelu free to play i początkowo dostępna będzie tylko na komputerach osobistych. Oczywiście mikropłatności będą obecne, ale mają one mieć charakter tylko kosmetyczny – tak samo jak w Counter-Strike: Global Offensive. Odmiennie niż w CS-ie ma natomiast wyglądać długość samych spotkań, bo w Projekcie A na mecz składać się będą dwie połowy po dwanaście rund każda, podczas gdy w tytule Valve połowa trwa piętnaście rund.

Spora część osób, które odwiedziły siedzibę Riotu, jest zgodna co do tego, że Projekt A będzie ogromną konkurencją dla CS:GO. Obie gry pod wieloma względami są do siebie podobne – mamy przecież dwa bombsite’y, taktyczne podejście do rozgrywki, a także spory nacisk na ekonomię. Niemniej trudno już teraz jednoznacznie orzekać, czy premiera FPS-a od twórców LoL-a, która nastąpi w nieznanym jeszcze terminie, faktycznie zachwieje pozycją Counter-Strike’a.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cała nadzieja w NEEXIE i Illuminar. Dziś ostatni dzień otwartych eliminacji do Minora

Spotkania BO1 ponownie okazały się bezlitosne dla drużyn z Polski. Dość powiedzieć, że pierwszy dzień ostatnich otwartych eliminacji do europejskiego...