fot. Riot Games

Nie ma siły na Woolite’a – czyli garść statystyk z trzeciego tygodnia Ultraligi

Emocje związane z meczami trzeciego tygodnia Ultraligi już opadły, dlatego też czas najwyższy na spokojnie przyjrzeć się statystykom najbardziej wyróżniających się zawodników minionej kolejki. Bez dłuższego owijania w bawełnę – sprawdźmy, kto prezentował się najlepiej w trzecim tygodniu polskich rozgrywek pod względem KDA, udziału w zabójstwach drużyny, efektywności wizji, dominowania linii oraz zadawania obrażeń.

Uwaga – statystyki liczone na podstawie Match History oraz VOD z gry. Dokładne wartości mogą nieznacznie odbiegać od przedstawionych poniżej.

Król dolnej alejki

Stosunek sumy zabójstw i asyst do śmierci.

1. | Woolite | Paweł Pruski
KDA: 34 (15/0/19)
AGO ROGUE

2. | Unforgiven 2. | Roison 4. | niQ 5. Konektiv
William Nieminen Michał Dubiel Sebastian Robak Karol Wojciechowski
Illuminar Gaming piratesports logo piratesports Illuminar Gaming piratesports logo piratesports
KDA: 22 KDA: 22 KDA: 19 KDA: 17

Nie ma co się oszukiwać – aktualnie żaden botlaner najzwyczajniej nie jest w stanie dorównać Pawłowi „Woolite’owi” Pruskiemu. Reprezentant AGO ROGUE od początku tego sezonu Ultraligi gra niczym z nut i sprawia wrażenie zawodnika marnującego się na drugim szczeblu rozgrywkowym. Każdego tygodnia w rubryce KDA obok nazwiska Pruski widzimy co najmniej liczbę 10, a to przecież niebywale imponujący wynik. W trzeciej kolejce Ultraligi Pruski pokonał wszystkich zwycięzców poprzednich notowań i mógł się pochwalić współczynnikiem KDA wynoszącym aż 34. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć również, że po trzech kolejkach tego sezonu Ultraligi łączne KDA Woolite’a to 25,33.

W trzecim tygodniu Ultraligi najbliżej wyniku Pruskiego byli William „Unforgiven” Nieminen oraz Michał „Roison” Dubiel, którzy mogą poszczycić się KDA wynoszącym 22. Zarówno botlaner Illuminar Gaming, jak i midlaner piratesports nie oddali swojego życia ani razu w obu rozgrywanych przez siebie meczach. Takim wyczynem w trzeciej kolejce Ultraligi oprócz wymienionej dwójki może pochwalić się tylko wspomniany wcześniej Woolite.

KDA DreamTeam

Konektiv
Karol Wojciechowski
Behave
Marcin Pawlak
Roison
Michał Dubiel
Woolite
Paweł Pruski
Sedrion
Tarik Holz
KDA: 17 KDA: 13 KDA: 19 KDA: 34 KDA: 6,67

To już drugi raz, kiedy KDA DreamTeam został absolutnie zdominowany przez zawodników piratesports. Po pierwszym, niezbyt udanym tygodniu Piraci ewidentnie poprawili się pod tym względem i od jakiegoś czasu o wiele rzadziej umierają i co najważniejsze częściej zabijają. Jedynie na pozycji botlanera widzimy zawodnika AGO ROGUE, ale z tym piratesports raczej nie może nic zrobić – wszak Tim „Keduii” Willers był daleki od osiągnięcia rezultatu podobnego do Woolite’a, gdyż sam osiągnął KDA 9.

Dzień dobry, w czym pomóc?

Procentowy udział (zabójstwo lub asysta) w łącznej liczbie zabójstw drużyny w rozegranych potyczkach. (KP = kill participation)

1. | kubYD | Jakub Grobelny
KP: 100% (8/8)
AVEZ Esport

2. | Raxxo 3. | Fresskowy 4. | Bolszak 4. Trenie
Oskar Bazydło Bartłomiej Przewoźnik Patryk Jażdżewski Mateusz Zabielski
K1ck Diablo Chairs AVEZ Esport AVEZ Esport
KP: 91,3% KP: 90,91% KP: 87,5% KP: 87,5%

W trzeciej rundzie fazy zasadniczej Ultraligi najlepszy pod względem procentowego udziału w zabójstwach drużyny okazał się Jakub „kubYD” Grobelny z AVEZ Esport. Mimo wszystko trudno uważać ten wynik za jakiekolwiek osiągnięcie, kiedy jego zespół w obu meczach zdobył w sumie osiem eliminacji. Co prawda Grobelny był przy każdej z nich, lecz nie oznacza to, że jego pomocna dłoń miała jakieś większe znaczenie. Warto jednak zwrócić uwagę na rezultat Oskara „Raxxo” Bazydły, który nie był obecny tylko przy dwóch z dwudziestu trzech zabójstw zdobytych przez K1ck. Imponujący w tym aspekcie był także Woolite, który dołożył cegiełkę do trzydziestu czterech z czterdziestu dwóch fragów AGO ROGUE.

KP DreamTeam

iBo
Marcin Lebuda
Bolszak
Patryk Jażdżewski
Fresskowy
Bartłomiej Przewoźnik
Trenie
Mateusz Zabielski
kubYD
Jakub Grobelny
KP: 86,96% KP: 87,5% KP: 90,91% KP: 87,5% KP: 100%

Zawodnicy AVEZ Esport zdominowali KP DreamTeam, lecz trudno tak naprawdę rozpatrywać ich obecność w tym miejscu w kategorii sukcesu. Wszystko dlatego, że zarówno Patryk „Bolszak” Jażdżewski, jak i Mateusz „Trenie” Zabielski byli przy siedmiu z zaledwie ośmiu zdobytych przez AVEZ zabójstw. Zawodnikiem, który z pewnością zasługuję na pochwałę za obecność przy eliminacjach swojego zespołu, jest Marcin „iBo” Lebuda. Toplaner K1ck nie pomógł swoim kompanom tylko w trzech z dwudziestu trzech przypadków.

Widzieć = wiedzieć

Suma zdobytych punktów wizji w przeliczeniu na minutę. (VSPM = vision score per minute).

1.  KMŚ | Kamil Pękacki
VSPM: 3,22
PRIDE

2. | Sedrion 3. | Mystiques 4. | Bruness 5. Jesiz
Tarik Holz Patryk Piórkowski Bruno Freund Jesse Le
piratesports logo piratesports AGO ROGUE devils.one Illuminar Gaming
VSPM: 3,09 VSPM: 3 VSPM: 2,6 VSPM: 2,53

Królem wizji w trzeciej kolejce Ultraligi bez dwóch zdań był Kamil „KMŚ” Pękacki. Wspierający PRIDE robił, co tylko mógł, aby jego ekipa widziała wszelkie ruchy oponentów, jednakże nie była ona w stanie przechytrzyć ani Illuminar Gaming, ani piratesports. Bliscy osiągnięcia wyniku Pękackiego byli także reprezentanci wspomnianego piratesports i AGO ROGUE, gdyż Tarik „Sedrion” Holz oraz Patryk „Mystiques” Piórkowski przebili barierę 3 zdobytych punktów wizji w przeliczeniu na minutę. Zaskakująca w tym miejscu może być jednak obecność Bruno „Brunessa” Freunda, który gra na pozycji dżunglera w devils.one. Leśnicy co prawda są bardzo ważni w rozstawianiu i niszczeniu totemów wizji, ale rzadko kiedy robią to tak efektywnie, jak wspierający.

VSPM DreamTeam

Konektiv
Karol Wojciechowski
Bruness
Bruno Freund
bucu
Marcin Świech
Keduii
Tim Willers
KMŚ
Kamil Pękacki
VSPM: 1,33 VSPM: 2,6 VSPM: 1,32 VSPM: 1,24 VSPM: 3,22

W najlepiej prezentującej się pod względem wizji na mapie piątce oprócz Pękackiego i Freunda znaleźli się także Karol „Konektiv” Wojciechowski, Marcin „bucu” Świech oraz Tim „Keduii” Willlers. Należy jednak zaznaczyć, że wymieniona trójka wcale nie odskoczyła swoim rywalom w aspekcie zdobywanych punktów wizji w przeliczeniu na minutę.

Grosza daj Woolite’owi, sakiewką potrząśnij

Statystyka średniej przewagi w złocie względem przeciwnika w 15. minucie meczu. (GD@15 = [average] gold difference at 15 [minute])

1. | Woolite | Paweł Pruski
GD@15: 1934
AGO ROGUE

2. | Keduii 3. | Czekolad 4. | Melonik 5. Szygenda
Tim Willers Paweł Szczepanik Dawid Ślęczka Mathias Jensen
piratesports logo piratesports AGO ROGUE Illuminar Gaming AGO ROGUE
GD@15: 1326,5 GD@15: 1182 GD@15: 1021,5 GD@15: 884

Woolite jest absolutnym królem dolnej alejki. Z tygodnia na tydzień Pruski poprawia swój rekord średniej przewagi w złocie względem przeciwnika w 15. minucie meczu, a przecież w trzeciej kolejce mierzył się m.in. z Łukaszem „Puki stylem” Zygmunciakiem. Tym razem botlaner AGO ROGUE zdobywał średnio niecałe 2 tysiące sztuk złota więcej niż swój rywal już po kwadransie gry, ale warto wspomnieć w tym miejscu, że Woolite wygrywał z Konradem „itzReniferem” Potępą w 15. minucie aż 2796 sztukami złota. Naprawdę solidnie w tym tygodniu zaprezentowali się także Keduii, Paweł „Czekolad” Szczepanik oraz Dawid „Melonik” Ślęczka, którzy również przebili barierę tysiąca sztuk złota średniej przewagi nad oponentem.

GD@15 DreamTeam

Melonik
Dawid Ślęczka
Behave
Marcin Pawlak
Czekolad
Paweł Szczepanik
Woolite
Paweł Pruski
Mystiques
Patryk Piórkowski
GD@15: 1021,5 GD@15: 1107 GD@15: 1182 GD@15: 1934 GD@15: 784

Jeśli szukacie szybkiego sposobu na zarobek, to być może wyżej wymieniona drużyna tygodnia będzie w stanie pomóc. Przejdźmy jednak do konkretów – w GD@15 DreamTeam znalazło się aż trzech zawodników AGO ROGUE, co pokazuje tylko, jak szybko ten zespół potrafi zdominować każdego rywala. Oprócz graczy akademii Rogue w zestawieniu znajdziemy także Melonika, który okupuje tę pozycję już drugi tydzień. Nowością jest natomiast dżungler piratesports – Marcin „Behave” Pawlak.

Ciało kózki, ale siła tanka

Statystyka sumy zadanych obrażeń w przeliczeniu na minutę. (DMGPM = damage per minute)

1. | Woolite | Paweł Pruski
DMGPM: 696
AGO ROGUE

2. | Melonik 3. | Puki style 4. | itzRenifer 5. Fresskowy
Dawid Ślęczka Łukasz Zygmunciak Konrad Potępa Bartłomiej Przewoźnik
Illuminar Gaming K1ck Diablo Chairs Diablo Chairs
DMGPM: 639 DMGPM: 601 DMGPM: 590 DMGPM: 561

Kolejna statystyka, w której Woolite okazał się najlepszy. Tym razem padło na sumę zadanych obrażeń w przeliczeniu na minutę, która w przypadku Pruskiego wyniosła aż 696. Botlaner AGO ROGUE z całą pewnością jest najgroźniejszym zawodnikiem w Ultralidze, nieprzerwanie zadając ogromne obrażenia w każdym z rozgrywanych meczów. Co ciekawe, na drugim miejscu kolejny raz widzimy Dawida „Melonika” Ślęczkę, który świetnie odnajduje się wśród prawdziwych gwiazd w Illuminar Gaming. Ostatnim zawodnikiem, któremu udało się przekroczyć barierę 600 DPM, jest Łukasz „Puki style” Zygmunciak. Botlaner K1ck nawet mimo trudności w początkowych etapach potyczek był w stanie wyrządzić spore krzywdy swoim rywalom.

DMGPM DreamTeam

Melonik
Dawid Ślęczka
Zanzarah
Nikolay Akatov
Fresskowy
Bartłomiej Przewoźnik
Woolite
Paweł Pruski
kubYD
Jakub Grobelny
DMGPM: 639 DMGPM: 362 DMGPM: 561 DMGPM: 696 DMGPM: 253

Tego typu drużyny na pewno nie chcielibyście spotkać w rozgrywce rankingowej. Wyżej wymieniona piątka w trzecim tygodniu biła najmocniej i była absolutnie bezwzględna dla swoich oponentów. Oprócz Woolite’a i Melonika w zestawieniu najbrutalniejszych graczy trzeciej kolejki Ultraligi znaleźli się także Bartłomiej „Fresskowy” Przewoźnik oraz Nikolay „Zanzarah” Akatov. Szczególnie zaskakująca jest tutaj obecność kubYDA, bo ten zadawał podobne obrażenia do swojego kolegi z dolnej alejki, Treniego. To jednak spowodowane jest tym, że w starciu przeciwko K1ck wybrał na pozycję supporta potrafiącego wyrządzić ogromne szkody Rumble’a.

W artykule wykorzystano zdjęcia należące do Ultraligi.


Kolejne mecze Ultraligi będą miały miejsce już w najbliższy wtorek. Więcej szczegółowych informacji na temat trzeciego sezonu Ultraligi znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FORG1VEN przesunięty na ławkę rezerwowych Schalke. Innaxe zagra w czwartym tygodniu LEC *

Nadchodzą kolejne zmiany w składzie FC Schalke 04. Po przesunięciu do akademii Erberka "Giliusa" Demira i zastąpieniu go Lukasem "Luroxem" Thomą, na c...