fot. instagram.com/neex.trela

Kolejny Polak w zamkniętych kwalifikacjach do Minora. Zespół NEEXA pokonuje Complexity

Polskich drużyn w zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora CS:GO nie zobaczymy, ale i tak będziemy mieli komu kibicować w tych zawodach. Łącznie o miejsce na europejskim Minorze powalczy trzech Polaków – do zaproszonego OG z Mateuszem „mantuu” Wilczewskim oraz zakwalifikowanym Sprout Pawła „dychy” Dychy dołączył Sebastian „NEEX” Trela. Jego SMASH Esports w decydującym o awansie meczu pokonało Complexity, zapewniając sobie miejsce w kolejnym etapie zmagań.

SMASH Esports 2 : 1 Complexity

(otwarte kw. Minor EU #4 – decydujący mecz)
16 9 Overpass 6 9
7 2
 14 9 Mirage 6 16
5 10
16 8 Inferno 7 14
8 7

Zespół Polaka rozpoczął spotkanie z wysokiego C, zgarniając sześć pierwszych rund na Overpassie. Dopiero wtedy Complexity było w stanie odpowiedzieć, ale nie na długo – po dwóch straconych potyczkach na zwycięską ścieżkę powróciło SMASH i w pewnym momencie na tablicy widniał wynik 9:2. Wówczas podopieczni Jamiego „keity” Halla ruszyli z kopyta i do końca pierwszej połówki już tylko oni punktowali, zmniejszając dystans dzielący obie formacje do trzech oczek przed przerwą. Warto jednak mieć na uwadze, że pierwszą część meczu grali w roli antyterrorystów, więc trzypunktowa strata z pewnością wcale nie była w smak graczom Complexity. Jakby tego było mało, tuż po zamianie stron to SMASH zaczęło punktować i to mimo ciągłego podkładania bomby przez rywali. Ci odnieśli jeszcze dwa zwycięstwa, nim NEEX i spółka zadali decydujący cios i zakończyli Overpassa na swoją korzyść.

CZYTAJ TEŻ:
Nadzieja umarła. Minor znów bez polskiej drużyny

Na wybranym przez Complexity Mirage’u sytuacja nie wyglądała już tak różowo dla SMASH – początek był bardzo wyrównany i przez długi czas trudno było wskazać faworyta do wygranej. Przy wyniku 6:4 dla COL inicjatywę w pełni przejęła już ekipa Polaka, inkasując ostatnich pięć rund pierwszej połówki. Po przejściu do ofensywy SMASH szybko zapunktowało, ale Complexity skutecznie odpowiedziało force-buyem. To wywołało spore problemy ekonomiczne wśród podopiecznych Antona „ToH1o” Georgieva i ci wpadli w spory dołek. W wyjściu z impasu nie sprzyjała świetna dyspozycja Kristiana „k0nfiga” Wienecke, który radził sobie nieporównywalnie lepiej niż na Overpassie. Dopiero po ośmiu wygranych przez Complexity rundach zapunktowało SMASH, ale na niewiele się to zdało, bo już w kolejnej potyczce ekipa Polaka została rozniesiona w proch, a COL zdobyło punkt meczowy. W ekipie naszego rodaka zrodził się na nowo duch walki i była ona o krok od dogrywki, ale w decydującym momencie zabrakło paliwa i Complexity domknęło Mirage’a wynikiem 16:14.

W pierwszych minutach starcia na Inferno mogliśmy przeżyć swoiste déjà vu z pierwszej mapy, bo ponownie SMASH po stronie atakującej nie dawało większych szans swoim rywalom, notując tym razem aż osiem punktów z rzędu i jednocześnie mogąc być spokojnym o prowadzenie przed zamianą stron. Choć akurat „spokój” nie jest odpowiednim określeniem na to, co zapewne panowało w obozie SMASH – z 8:0 na korzyść zespołu Polaka tablica kilkanaście minut później pokazywała już 8:7. Do szybkiego wyrównania nie doszło, bo nieuwagę oponentów wykorzystał w pistoletówce Denis „grux” Gutaj, ale Complexity wygrało kolejnego force-buya i szansa na ucieczkę z wynikiem legła w gruzach. Na domiar złego SMASH zaczęło borykać się z problemami finansowymi, a nawet gdy miało pełne wyposażenie, nie potrafiło wykorzystać tej przewagi. W 21. rundzie dał o sobie znać Joakim „disco doplan” Gidetun, który mimo posiadania tylko Desert Eagle’a poskromił trzech rywali i dał swojemu zespołowi punkt kontaktowy. Wydawało się, że to chwilowy przebłysk, ale już kilka minut później SMASH niespodziewanie doprowadziło do remisu 14:14, a wkrótce po tym zgarnęło punkt meczowy. Wielki powrót stał się faktem – NEEX i spółka nie zmarnowali szansy i przypieczętowali awans do zamkniętych kwalifikacji, pokonując Complexity 16:14 na Inferno i 2:1 w całym meczu.

Lista uczestników zamkniętych eliminacji do europejskiego Minora prezentuje się następująco:

Apeks BIG Copenhagen Flames Dignitas
Fnatic GODSENT Team Heretics Heroic
KOVA Esports MAD Lions Movistar Riders Ninjas in Pyjamas
Nordavind OG SMASH Esports Sprout

Zamknięte eliminacje do europejskiego Minora odbędą się w dniach 7-8 marca. Do samego Minora, który zostanie rozegrany  na przełomie kwietnia i maja, awansuje najlepszych osiem formacji.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Team Secret

Team Secret wkracza na scenę LoL-a, pozyskując skład jednego z uczestników Worlds 2019

Dla wielu Team Secret kojarzy się jednoznacznie ze sceną Doty 2 – w końcu nie dość, że drużyna ta została założona przez gracza MOBY ze stajni Valve,...