wykorzystano zdjęcia należące do ESL

Tabasko w play-offach PG Nationals! A jak radzi sobie reszta Polaków za granicą?

Nadszedł piątek, a to oznacza, że we wszystkich europejskich zmaganiach drugiego szczebla rozgrywkowego w League of Legends, w których grają Polacy, zawodnicy odpoczywają lub przygotowują się do kolejnych potyczek. Zanim jednak będziemy emocjonować się kolejnymi meczami z udziałem naszych rodaków przyjrzyjmy się temu, co działo się w ubiegłym tygodniu.

W artykule pod uwagę wzięto mecze z okresu 9-13 lutego 

Czechy i Słowacja

Flayn eSports CZSK Edition w minionym tygodniu zmagań w ramach Hitpoint Masters, czyli najważniejszych rozgrywek regionu Czech i Słowacji, miało prawdopodobnie najlepszą szansę na zgarnięcie kompletu punktów i szansę tę wykorzystało. Konrad „wilq” Wilk zarówno w meczu z RAMS, jak i z Vikingekrig Esports wybrał Miss Fortune i zaprezentował się naprawdę dobrze, sprawiając sporo problemów rywalom. Dwa zwycięstwa pozwoliły drużynie polskiego marksmana awansować na drugie miejsce w zestawieniu, które okupuje ex aequo z Teamem Sampi. Na czele czesko-słowackich zmagań bezzmiennie pozostaje niepokonana eSuba, która ewidentnie prezentuje wyższy poziom od pozostałych formacji.

Grecja

WLGaming Esports nareszcie rozegrało mecze z podstawowym midlanerem, którym od niedawna jest Sofyan „CozQ” Rechchad, jednakże nie oznacza to, że formacja z miejsca zaczęła grać niczym z nut. W pierwszym starciu minionego tygodnia GLL Rechchad nie pokazał się szczególnie dobrze, zupełnie jak pozostali członkowie WLG. Honor zespołu w meczu z Pyrsos Esports co prawda starał się uratować Artur „Myself” Gębicz, ale nawet jego Lee Sin nie był w stanie pomóc drużynie. Ostatecznie ekipa Gębicza dopisała po drugiej kolejce jeden punkt na swoje konto, ogrywając w świetnym stylu Greek Regenesis, przez co aktualnie znajduje się w czubie tabeli zaraz obok wspomnianego Pyrsos oraz Team Refuse z bilansem 3-1.

Francja

Sześć spotkań z udziałem Polaków i tylko jedno zwycięstwo reprezentanta naszego kraju. Czwarty tydzień La Ligue Française zdecydowanie można rozpatrywać w kategorii tragedii, jeśli chodzi o występy zespołów z Polakami w składzie. Borykające się z problemami Izi Dream Sebastiana „Sebekxa” Smejkala wciąż nie zdołało odnieść chociażby jednego zwycięstwa, zwłaszcza że w tym tygodniu mierzyło się m.in. z liderami tabeli z LDLC OL. Do niedawna najmocniejszym filarem w LFL było za to Vitality.Bee, ale od dwóch tygodni drużyna Damiana „Luckera” Konefała znacząco spuściła z tonu i prezentuje się coraz gorzej. Jeżeli zaś chodzi o Misfits Gaming, w którym występuje Tobiasz „Agresivoo” Ciba, to można powiedzieć, że sytuacja jest stabilna. Podopieczni Adriana „Hatchy’ego” Widery czwarty raz z rzędu zakończyli kolejkę z jedną wygraną i porażką na koncie.

Niemcy

A skoro już wspominamy o mieszanych występach, to przyjrzyjmy się temu, co działo się za naszą zachodnią granicą. Jakub „Cinkrof” Rokicki i reszta zawodników prowadzonych przez Marka „MenQ” Dziemiana świetnie rozpoczęli miniony tydzień zmagań w ramach Prime League, pokonując mYinsanity, ale później przyszło im się zmierzyć z nieco bardziej wymagającym rywalem, czyli ad hoc gaming, które okazało się zbyt silne. SK Gaming Prime Adriana „Trymbiego” Trybusa podobnie jak EURONICS utarło nosa zawodnikom mYinsanity, lecz w starciu z BIG nie mieli najmniejszych szans. Matti „WhiteKnight” Sormunen i jego koledzy byli absolutnie bezwzględni dla akademii SK i pokonali ją w po bardzo jednostronnym starciu.

Włochy

Dobre wieści jak zawsze przynosi z kolei Wojciech „Tabasko” Kruza, który na ten moment nie ma sobie równych w najbardziej prestiżowych rozgrywkach Półwyspu Apenińskiego. YDN Gamers w tym tygodniu po raz kolejny dopisało dwa zwycięstwa na swoje konto i już po czterech z sześciu kolejek PG Nationals zagwarantowało sobie udział w play-offach. Niezadowoleni ze swoich rezultatów z pewnością są natomiast Piotr „Glebo” Dąbrowski i reszta składu CP Sparks, bo ci nie poradzili sobie zarówno z formacją Tabasko, jak i Cyberground Gaming, które jeszcze przed tą kolejką legitymowało się bilansem 2-5. Słaby debiut we Włoszech zaliczył za to Witold „Diagu” Nypel, gdyż jego MOBA ROG nie potrafiło wygrać w tym tygodniu żadnego z rozgrywanych spotkań i wciąż okupuje ostatnie miejsce w lidze.

Hiszpania

Polscy zawodnicy na Półwyspie Iberyjskim na pewno najchętniej zapomnieliby o minionym poniedziałku. Pierwszego dnia czwartej kolejki LVP SuperLiga Orange wszystkie trzy drużyny z Polakami w składzie uległy swoim przeciwnikom. Warto jednak zaznaczyć w tym miejscu, że każda z nich stanęła naprzeciw czołowych hiszpańskich zespołów. Mimo wszystko wczoraj Miłosz „Raven” Domagalski i jego kompani przegrali po raz kolejny, tym razem z G2 Arctic, przez co aktualnie znajdują się na pograniczu strefy premiowanej awansem do play-offów. Zwycięstwa w czwartkowy wieczór zgarnęli natomiast Robert „Erdote” Nowak oraz Krzysztof „Kackos” Kubziakowski – formacje Polaków utarły nosa odpowiednio S2V Esports oraz eMonkeyz, a więc dwóm zespołom z dna tabeli.

Bałkany

Gaweł „Kashtelan” Paprzycki podobnie jak Tabasko cały czas dostarcza nam same dobre wiadomości. ŠAIM SE nieprzerwanie dominuje w Esports Balkan League, prezentując o niebo lepsze umiejętności od wszystkich napotkanych rywali, dzięki czemu na ten moment piastuje pozycję lidera tabeli razem z Energypot Wizards. W tym tygodniu Kashtelan i reszta bez większych problemów pokonali WiLD MultiGaming oraz Elementaries Esport Club, a sam Paprzycki jak zwykle był kluczową postacią w obu przypadkach. Promyk nadziei pojawił się także wśród graczy prowadzonych przez Kacpra „Nahovsky’ego” Merskiego, bo ci nareszcie przerwali pasmo porażek, ogrywając Upper Echelon. Mimo wszystko sytuacja WarKidZ E-Sports nadal nie jest najciekawsza – zespół aktualnie znajduje się na przedostatnim miejscu w EBL.


Mecze Polaków
Niedziela, 9 lutego
17:00 RAMS 0:1
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
18:00 WLGaming Esports
Myself
0:1
BO1
Pyrsos Esports Grecja
Transmisja
21:00 Flayn eSports
wilq
1:0
BO1
Vikingekrig Esports CZSK
Transmisja
Poniedziałek, 10 lutego
18:00 UCAM Esports Club 1:0
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
19:00 Greek Regenesis 0:1
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
Transmisja
19:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
0:1
BO1
Elementaries Esport Club Bałkany
Transmisja
20:00 Mad Lions Madrid 1:0
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
21:00 WiLD MultiGaming 0:1
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
22:00 Movistar Riders 1:0
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
Wtorek, 11 lutego
19:00 mYinsanity 0:1
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
20:00 LDLC OL 1:0
BO1
IziDream
Sebekx
Francja
Transmisja
21:00 BIG 1:0
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja
21:00 Team MCES 0:1
BO1
Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
Francja
Transmisja
23:00 Vitality.Bee
Lucker
0:1
BO1
Solary Francja
Transmisja
Środa, 12 lutego
18:00 Outplayed 0:1
BO1
YDN Gamers
Tabasko
Włochy
Transmisja
20:00 IziDream
Sebekx
0:1
BO1
Solary Francja
Transmisja
20:00 Racoon 1:0
BO1
MOBA ROG
Diagu
Włochy
Transmisja
21:00 CP Sparks
Glebo
0:1
BO1
Cyberground Gaming Włochy
Transmisja
22:00 GameWard 1:0
BO1
Vitality.Bee
Lucker
Francja
Transmisja
23:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
0:1
BO1
LDLC OL Francja
Transmisja
Czwartek, 13 lutego
18:00 Team Queso
Raven
0:1
BO1
G2 Arctic Hiszpania
Transmisja
19:00 CP Sparks
Glebo
0:1
BO1
YDN Gamers
Tabasko
Włochy
Transmisja
20:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
0:1
BO1
ad hoc gaming Niemcy
Transmisja
21:00 MOBA ROG
Diagu
0:1
BO1
Cyberground Gaming Włochy
Transmisja
21:00 SK Gaming Prime
Trymbi
1:0
BO1
mYinsanity Niemcy
Transmisja
21:00 Upper Echelon 0:1
BO1
WarKidZ E-Sports
Nahovsky
Bałkany
Transmisja
21:00 Vodafone Giants
Erdote
1:0
BO1
S2V Esports Hiszpania
Transmisja
22:00 ŠAIM SE
Kashtelan
1:0
BO1
Elementaries Esport Club Bałkany
Transmisja
22:00 x6tence
Kackos
1:0
BO1
eMonkeyz Hiszpania
Transmisja

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals, EBL, Hitpoint Masters czy też GLL znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Projekt A – wszystko, co wiemy o nowym FPS-ie od Riotu

O Projekcie A znowu jest głośno, a to za sprawą wpisów w mediach społecznościowych autorstwa ludzi, którzy w ostatnim czasie mieli już okazję zobaczyć...