STS
fot. BLAST Premier

G2 pewne udziału we wiosennych finałach BLAST Premier, OG zagra w meczu o wszystko

Dzisiejsze pojedynki w ramach BLAST Premier Spring Series 2020 nie przyniosły szczególnych emocji. Oba zaplanowane na ten wieczór mecze rozstrzygnęły się już w dwóch mapach i raczej potoczyły się zgodnie z oczekiwaniami. 100 Thieves uległo Evil Geniuses, a wyższość G2 Esports musiało uznać OG Mateusza „mantuu” Wilczewskiego.

Na start gorączki sobotniej nocy byliśmy świadkami meczu dwóch ekip, które dzień wcześniej zaliczyły klęski. Rzecz jasna druga porażka nie wchodziła w grę, a mówiąc jaśniej – oznaczała eliminację z turnieju i nagrodę pocieszenia w postaci wycieczki na BLAST Premie Spring 2020 Showdown. I taką wyprawę graczom 100T zapewnili Vincent „Brehze” Cayonte i spółka. Ekipa Amerykanina szczególnie na inauguracyjnej mapie dała 10. sile świata prawdziwą lekcję Counter-Strike’a. EG było bezlitosne i pozwoliło oponentom na zdobycie zaledwie czterech oczek. Znacznie ciekawiej było po krótkiej przerwie. Po przeniesieniu się rywalizacji na Nuke’a wreszcie oglądaliśmy solidnego CS-a w wykonaniu obu uczestników tej konfrontacji. Ostatecznie Tsvetelin „CeRq” Dimitrov i kompani w dogrywce przechylili szalę na swoją korzyść i zamknęli mecz wynikiem 2:0.

Polskich fanów z pewnością bardziej ciekawiło drugie dzisiejsze spotkanie, w którym na serwerze po stronie OG zameldował się mantuu. Niemniej postawa Polaka wychowanego w Wielkiej Brytanii nie była tego wieczoru wyjątkowo zjawiskowa. Zresztą jak całej drużyny, bo wielonarodowościowa piątka nie zawiesiła za wysoko poprzeczki G2. Francusko-serbski zespół czuł się za to wyjątkowo pewnie i tak samo przekonujące były rozmiary zwycięstwa odniesione przez podopiecznych organizacji Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza. Ci na Nuke’u stracili tylko osiem punktów, natomiast na Duście jeszcze wyraźniej zaznaczyli swoją przewagę, triumfując 16:6. Tym samym Kenny „kennyS” Schrub i spółka mogą cieszyć się już z awansu na wiosenne finały, natomiast rywali czeka jutro mecz o być, albo nie być na imprezie w Moskwie.

Komplet wyników piątkowych spotkań wygląda następująco:

15 lutego

1. runda drabinki przegranych

16:30 100 Thieves 0:2 Evil Geniuses
Train 4:16
Nuke 16:19

Finał drabinki wygranych

20:30 G2 Esports 2:0 OG
Nuke 16:8
Dust2 16:6

A o to harmonogram na niedzielę: 

16 lutego

Finał drabinki przegranych

16:30 Evil Geniuses vs OG BO3

Finał

20:30 G2 Esports vs TBD BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Series 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G0-2. Obrońcy mistrzowskiego tytułu nie są już samodzielnymi liderami LEC

Podczas dzisiejszego wieczora League of Legends European Championship nie zabrakło niespodzianek, bo z pięciu meczów w dwóch doszło do zwycięstwa niże...