STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Czas pokazać się z lepszej strony – startuje kolejny tydzień zmagań Polaków za granicą

Nie ma czasu na odpoczynek – ruszają kolejne spotkania z udziałem Polaków na drugim szczeblu rozgrywkowym Starego Kontynentu. Przed nami aż trzydzieści pojedynków, w których zobaczymy polskich zawodników lub szkoleniowców, dlatego też emocji z pewnością nie zabraknie.

W artykule pod uwagę wzięto mecze z okresu 16-20 lutego 

Czechy i Słowacja

W minioną niedzielę zespół Konrada „wilqa” Wilka poradził sobie wręcz znakomicie, z łatwością dopisując dwa zwycięstwa na swoje konto i awansując tym samym na drugą lokatę w czesko-słowackich rozgrywkach. Przed nami jednak czwarta kolejka Hitpoint Masters, w której trakcie Flayn eSports CZSK Edition będzie musiało podjąć nieco bardziej wymagających rywali, bo do takich bez dwóch zdań należą Cyber Gaming oraz Team Sampi. Oba wymienione zespoły prezentują zbliżoną do Flayn eSports dyspozycję, dlatego też możemy oczekiwać, że każdy z pojedynków z udziałem polskiego marksmana będzie naprawdę wyrównany.

Grecja

Sytuacja Artura „Myselfa” Gębicza w drugiej fazie grupowej Greek Legends League może napawać optymizmem. Formacja polskiego dżunglera prezentuje się świetnie i do tej pory uległa wyłącznie w starciu z jednym z głównych pretendentów do wygrania ligi, Pyrsos Esports. Na ten moment Gębicz i jego kompani mogą poszczycić się bilansem 3-1, jednakże poprawienie go podczas startującej dziś trzeciej kolejki zmagań wcale nie będzie należało do najłatwiejszych zadań. Wszystko dlatego, że WLGaming Esports podejmie w najbliższym czasie równie silny Team Refuse, a następnie Intrepid Fox Gaming, z którym przecież męczyło się już w pierwszej fazie grupowej GLL.

Francja

Polscy zawodnicy występujący aktualnie we francuskich rozgrywkach z całą pewnością nie mogą być zadowoleni z ubiegłotygodniowych rezultatów. Wszak w poprzedniej kolejce La Ligue Française obrońcą honoru polskich graczy był tylko Tobiasz „Agresivoo” Ciba, który razem z prowadzonym przez Adriana „Hatchy’ego” Widerę Misfits Premier jako jedyny zdołał urwać punkt. W najbliższych dniach nie będzie jednak łatwiej o zdobycze punktowe, bo przed naszymi rodakami kolejni solidni oponenci. Wspomniane wyżej Misfits Premier podejmie w tym tygodniu Solary, które parę dni temu utarło nosa Vitality.Bee, a następnie zmierzy się z okupującym trzecie miejsce w zestawieniu GameWard. Borykająca się ostatnio z problemami ekipa Damiana „Luckera” Konefała we wtorek stanie w szranki z naprawdę mocnym GamersOrigin, ale łatwe zwycięstwo przynajmniej w teorii powinna zgarnąć w meczu z Teamem MCES. A co zaś się tyczy Sebastiana „Sebekxa” Smejkala i jego Izi Dream, to trudno wierzyć w to, że polskiemu midlanerowi uda się wygrać z GameWard czy też GamersOrigin. Te zespoły ewidentnie są poza zasięgiem zespołu Smejkala, a jego ewentualna wygrana byłaby ogromną niespodzianką.

Niemcy

Zarówno EURONICS Gaming, jak i SK Gaming Prime w minionej kolejce Prime League zanotowały mieszane rezultaty, wobec czego w tym tygodniu na pewno będą chciały zaprezentować się z lepszej strony. Jakub „Cinkrof” Rokicki oraz Adrian „Trymbi” Trybus łatwą okazję do zdobycia punktów powinni upatrywać w spotkaniach z GamerLegion, które aktualnie zamyka tabelę rozgrywek przeznaczonych dla Europy niemieckojęzycznej. W pozostałych spotkaniach raczej będzie już nieco trudniej, bo podopieczni Marka „MenQ” Dziemiana zmierzą się z mousesports, a Trymbi i jego koledzy zawalczą z niepokonanym od dwóch tygodni ad hoc gaming.

Włochy

W najbliższą środę startuje przedostatnia już kolejka PG Nationals, a Wojciech „Tabasko” Kruza i jego YDN Gamers są już pewni gry w fazie pucharowej. Aktualnie ekipa Kruzy plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli z bilansem 9-0, dlatego też trudno oczekiwać, że w tym tygodniu powinie jej się noga. Zwłaszcza że Tabasko w najbliższych dniach będzie mierzył się z dwiema najsłabszymi drużynami włoskich zmagań, czyli QLASH Forge oraz MOBA ROG. Mimo wszystko spotkanie z MOBA ROG będzie interesujące głównie ze względu na starcie dwóch polskich dżunglerów – Kruza stanie oko w oko z Witoldem „Diagu” Nyplem. A skoro już przy Diagu jesteśmy, to trzeba powiedzieć, że w piątej kolejce PG Nationals jego zespół powalczy także z naprawdę solidnym Outplayed, a więc o punkty nie będzie łatwo. Outplayed będzie także przeciwnikiem Piotra „Glebo” Dąbrowskiego, jednakże w tym przypadku mecz ten zapowiada się na o wiele bardziej wyrównany. W ostatnim dniu piątego tygodnia PG Nationals CP Sparks zawalczy także z Samsung Morning Stars, które nie powinno sprawić problemu formacji polskiego toplanera.

Hiszpania

Jeśli narzekaliście na małą liczbę spotkań w LVP SuperLiga Orange, to mamy dla Was świetną wiadomość. Przed nami kolejny supertydzień w hiszpańskich rozgrywkach, a więc zobaczymy nieco więcej pojedynków z udziałem Polaków. Krzysztof „Kackos” Kubziakowski w najbliższych dniach będzie mierzył się nie tylko z Miłoszem „Ravenem” Domagalskim, ale także z Robertem „Erdote” Nowakiem, a na dokładkę podejmie silne UCAM Esports Club. Vodafone Giants, którego reprezentantem jest wspomniany Erdote, zawalczy z nieco słabszymi rywalami, bo czekają go potyczki m.in. z eMonkeyz oraz BCN Squadem. Jeżeli zaś chodzi o Ravena, to poza starciem z Kackosem będzie musiał powalczyć także z eMonkeyz i solidnym Movistar Riders.

Bałkany

Najbliższy poniedziałek to z całą pewnością dzień, na który od dawna czekali fani Esports Balkan League. Wszystko dlatego, że właśnie wtedy w szranki staną dwie niepokonane dotychczas formacje, czyli Energypot Wizards oraz ŠAIM SE Gawła „Kashtelana” Paprzyckiego. Formacja polskiego midlanera prezentuje się w ostatnim czasie nieprawdopodobnie dobrze, a sam Paprzycki jest aktualnie w znakomitej dyspozycji, a więc możemy oczekiwać, że to ŠAIM SE zostanie jedyną ekipą z czystym kontem po poniedziałkowych potyczkach. W drugim meczu tygodnia Kashtelan zmierzy się natomiast z Level Up esports, czyli jedną z drużyn okupujących dolne rejony tabeli. W tym samym miejscu znajduje się też WarKidZ E-Sports, które prowadzi Kacper „Nahovsky” Merski, jednakże po ostatnim występie jego podopiecznych możemy być nieco bardziej optymistycznie nastawieni do nadchodzących spotkań. Gracze Merskiego powalczą w tym tygodniu z najsłabszą formacją EBL, czyli WiLD MultiGaming, a następnie podejmie Energypot Wizards.


Mecze Polaków
Niedziela, 16 lutego
14:00 Cyber Gaming vs
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
17:00 WLGaming Esports
Myself
vs
BO1
Team Refuse Grecja
Transmisja
19:00 Team Sampi vs
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
Poniedziałek, 17 lutego
18:00 Team Queso
Raven
vs
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
19:00 eMonkeyz vs
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
20:00 WLGaming Esports
Myself
vs
BO1
Intrepid Fox Gaming Grecja
Transmisja
20:00 Energypot Wizards vs
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
22:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
vs
BO1
WiLD MultiGaming Bałkany
Transmisja
Wtorek, 18 lutego
19:00 GamerLegion vs
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
20:00 GameWard vs
BO1
IziDream
Sebekx
Francja
Transmisja
20:00 ad hoc gaming vs
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja
21:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
vs
BO1
Solary Francja
Transmisja
23:00 Gamers Origin vs
BO1
Vitality.Bee
Lucker
Francja
Transmisja
Środa, 19 lutego
18:00 CP Sparks
Glebo
vs
BO1
Outplayed Włochy
Transmisja
18:30 eMonkeyz vs
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
20:00 MOBA ROG
Diagu
vs
BO1
YDN Gamers
Tabasko
Włochy
Transmisja
20:30 BCN Squad vs
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
21:00 Gamers Origin vs
BO1
IziDream
Sebekx
Francja
Transmisja
21:30 x6tence
Kackos
vs
BO1
UCAM Esports Club Hiszpania
Transmisja
22:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
vs
BO1
GameWard Francja
Transmisja
23:00 Vitality.Bee
Lucker
vs
BO1
Team MCES Francja
Transmisja
Czwartek, 20 lutego
18:00 Samsung Morning Stars vs
BO1
CP Sparks
Glebo
Włochy
Transmisja
18:30 Team Queso
Raven
vs
BO1
Movistar Riders Hiszpania
Transmisja
19:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
vs
BO1
Energypot Wizards Bałkany
Transmisja
19:00 mousesports vs
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
20:00 Outplayed vs
BO1
MOBA ROG
Diagu
Włochy
Transmisja
20:00 GamerLegion vs
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja
20:00 Level Up esports vs
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
20:30 Vodafone Giants
Erdote
vs
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
21:00 YDN Gamers
Tabasko
vs
BO1
QLASH Forge Włochy
Transmisja

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals, EBL czy też GLL znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OG lub Evil Geniuses. Zespół mantuu powalczy o wiosenne finały BLAST Premier

Pięć ekip zapewniło już sobie awans na wiosenne finały BLAST Premier poprzez zawody Spring Series. Nadal jednak wolny pozostaje ostatni bilet, który d...