Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 10-16 lutego

Co to był za tydzień! W ostatnich dniach staliśmy się świadkami sporych roszad na rodzimej scenie Counter-Strike’a: Global Offensive oraz pierwszych porażek G2 Esports w League of Legends European Championship 2020 Spring. Ponadto Polak awansował na katowickie finały Quake Pro League Stage 2. O tych i wielu innych ważnych wydarzeniach przeczytacie poniżej.

Zmiany w Illuminar, dwóch graczy na ławce

Skończyła się cierpliwość włodarzy Illuminar Gaming. Organizacja w ostatnich tygodniach na scenie CS:GO notowała słabe wyniki, przegrywając między innymi wszystkie kwalifikacje online, wobec czego Daniel „STOMP” Płomiński oraz Oskar „oskarish” Stenborowski zostali przesunięci na ławkę rezerwowych.

Zmiany w Illuminar Gaming – STOMP i oskarish na ławce rezerwowych!

Roszady w x-kom AGO

Zmiany dotknęły również x-kom AGO. Odsunięty od gry w głównym składzie został Miłosz „mhL” Knasiak, który jak wynika z oficjalnego komunikatu przez najbliższe tygodnie, będzie pracował indywidualnie w obszarach wskazanych przez trenerów.

Oficjalnie: mhL odsunięty od składu x-komu AGO

Polak z awansem na wiosenne finały BLAST Premier

OG to szósta i ostatnia drużyna, która zapewniła sobie awans na wiosenne finały BLAST Premier. Mateusz „mantuu” Wilczewski i jego koledzy, dzięki dwukrotnemu pokonaniu Evil Geniuses w fazie zasadniczej, wezmą niebawem udział w turnieju z pulą 500 tysięcy dolarów, w którym zagrają również takie ekipy, jak FaZe Clan, Natus Vincere czy Team Liquid.

OG jedzie do Moskwy! Zespół mantuu z awansem na wiosenne finały BLAST Premier

Minor CS:GO ponownie bez żadnych Polaków

W ubiegłym tygodniu miały miejsce czwarte i zarazem ostatnie otwarte eliminacje do Minora. Aż do topowej szesnastki mogliśmy oglądać w nich polskie zespoły. Z czasem w grze pozostało tylko Illuminar Gaming, które przegrało w decydującym spotkaniu mimo posiadania początkowo sporej przewagi na Overpassie.

Nadzieja umarła. Minor CS:GO znów bez polskiej drużyny

Av3k z utrzymaniem w Quake Pro League

Maciej „Av3k” Krzykowski do ostatniej kolejki nie był pewny awansu do turnieju finałowego Quake Pro League Stage 2. Zdołał on jednak w ostatnim pojedynku pokonać 3:0 swojego rywala, dzięki czemu od 28 lutego do 1 marca będziemy mogli oglądać jego zmagania w turnieju finałowym na żywo w Katowicach.

Av3k z utrzymaniem w Quake Pro League. Katowice czekają!

G2 z dwoma porażkami w czwartej kolejce LEC

Stało się! Marcin „Jankos” Jankowski i spółka po dwóch porażkach w czwartej kolejce League of Legends European Championship, nie mogą się już cieszyć samodzielnym prowadzeniem w tabeli wiosennych zmagań.

G0-2. Obrońcy mistrzowskiego tytułu nie są już samodzielnymi liderami LEC

Games Clash zorganizuje w tym roku dwa turnieje w Polsce

Ostatni turniej Games Clash Masters można zaliczyć do udanych, dlatego nie ma się co dziwić, że firma odpowiedzialna za to wydarzenie zapowiedziała, że w 2020 zapewni graczom CS:GO aż dwa takie turnieje. Jeden odbędzie się w Gliwicach, a drugi w Gdyni.

Games Clash z dwoma turniejami na terenie Polski w 2020 roku!

IEM w Australii, ale nie w Sydney

Nadeszły zmiany! Intel Extreme Masters niebawem ponownie zawita do Australii, ale tym razem odbędzie się w… Melbourne, które jest drugim co do wielkości miastem na swoim kontynencie.

IEM ponownie w Australii – ale nie w Sydney!


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy członków reprezentacji Polski w FIFA 20!

Znamy już wszystkich czterech zawodników, którzy znaleźli się w stworzonej przez Polski Związek Piłki Nożnej reprezentacji Polski w FIFA 20. Zespół na...