Trzy gry Activision Blizzard w formie filmów lub serialu? Trwają prace!

Gry komputerowe stają się coraz większym obiektem zainteresowania producentów filmów oraz seriali. Swojej adaptacji doczekają się trzy kolejne tytuły, co potwierdził wiceprezes Activision Blizzard Studios, Nick van Dyk.

Studio, którego członkiem jest van Dyk, zajmuje się szeroko pojętym tworzeniem contentu opartego na grach stworzonych przez Activision Blizzard. Sam zainteresowany na swoim profilu w serwisie LinkedIn umieścił informacje na temat trzech produkcji, do których przyłożył rękę. Pierwszą z nich jest anime osadzone w uniwersum Diablo, które docelowo ma wylądować na platformie Netflix. Plotki na ten temat pojawiły się już w 2018 roku, gdy Activision Blizzard miało rzekomo nawiązać współpracę z popularnym serwisem streamingowym, na którym w zeszłym roku pojawił się także dokument o historii League of Legends.

Wiceprezes firmy umieścił również wzmiankę na temat Call of Duty – van Dyk przekazał, że wraz ze swoim partnerem kreatywnym opracował kinowe oraz telewizyjne uniwersum na bazie legendarnej serii strzelanek. Potwierdzono, że serialu doczeka się także Overwatch, natomiast w jego przypadku będzie to kreskówka. Daty premier wszystkich produkcji są bliżej nieznane, zatem do czasu pierwszych przecieków możemy tylko gdybać, kiedy ujrzą one światło dzienne. Diablo, Call of Duty oraz Overwatch bynajmniej nie są pierwszymi grami, które trafiły na ekran. W przeszłości reżyserzy inspirowali się chociażby Hitmanem oraz Warcraftem, wykorzystując świat przedstawiony w tych tytułach do stworzenia swoich filmów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Emeritos Banditos wystąpią w zamkniętych eliminacjach do Games Clash Arena

Emeritos Banditos rywalizujący ramię w ramię z drużynami obecnymi w top 30 rankingu HLTV? Taki scenariusz nie jest wcale tak nierealny, jak się wydaje...