Wykorzystano zdjęcie należace do ESL Polska

Kryzys w Niemczech i świetne wieści z Włoch. Kolejne mecze Polaków za granicą za nami

Wszystkie europejskie rozgrywki League of Legends drugiego szczebla powoli zmierzają ku końcowi. Świadczyć o tym mogą chociażby pierwsze wiadomości o drużynach pewnych udziału w play-offach poszczególnych zmagań. Do tego jakże zaszczytnego grona dołączyło w ostatnich dniach YDN Gamers Wojciecha „Tabasko” Kruzy, które nie ma sobie równych na Półwyspie Apenińskim. A jak sprawy mają się u pozostałych Polaków rywalizujących za granicą?

W artykule pod uwagę wzięto mecze z okresu 16-20 lutego 

Czechy i Słowacja

Czwarta kolejka najbardziej prestiżowych zmagań LoL-a regionu Czech i Słowacji nie należała do najprzyjemniejszych dla reprezentantów Polski. Niektórzy zastanawiają się teraz pewnie, dlaczego piszę w liczbie mnogiej, zatem już śpieszę z wytłumaczeniem. Otóż w ubiegłym tygodniu do w Hitpoint Masters zawitał Grzegorz „PuuLoK” Kaźbierowicz, który zasilił szeregi Vikingekrig Esports. I co ciekawe, po rozegraniu i przegraniu dwóch spotkań polski leśnik pożegnał się ze składem. Wobec tego wracamy do Konrada „wilq” Wilka będącego jedynym stałym polskim akcentem w czesko-słowackiej lidze. Sytuacja Flayn eSports znacząco pogorszyła się w czwartym tygodniu HM, gdyż formacja polskiego botlanera uległa zarówno Teamowi Sampi, jak i Cyber Gaming. Mimo wszystko Wilkowi należą się słowa uznania za kolejny znakomity występ Miss Fortune w meczu z pierwszym z wymienionych oponentów.

Grecja

Walka o jak najlepsze rozstawienie w fazie pucharowej Greek Legends League trwa w najlepsze. Za nami już trzecia z pięciu kolejek drugiej fazy grupowej, a na ten moment na czele zestawienia wciąż widnieje zespół Artura „Myselfa” Gębicza, który w ubiegłym tygodniu prezentował mieszaną dyspozycję. Polski dżungler i jego kompani co prawda ograli Team Refuse, ale następnego dnia ulegli Intrepid Fox Gaming, pozwalając Lisom na nadrobienie wszelkich strat w tabeli. Mimo porażki Gębicz wciąż prezentuje nad wyraz dobrą formę i nadal ma najwyższe KDA pośród graczy, którzy rozegrali wszystkie spotkania drugiego etapu GLL.

Francja

Polonia w La Ligue Française wkrótce nam się powiększy. Wszystko dlatego, że wczoraj Team Vitality zakontraktował Sebastiana „Colora” Czyżyka, który wkrótce zaliczy swój debiut w akademii zespołu. Do pierwszego meczu z udziałem jeszcze przynajmniej kilka dni, więc pozostańmy przy tym, co wydarzyło się w ostatnim czasie we Francji. Świetne wieści dostarczyło nam chociażby Misfits Premier, które nareszcie przerwało klątwę środowych porażek i zaliczyło perfekcyjną kolejkę, wygrywając w dobrym stylu kolejno z Solary oraz GameWard. Dwa zwycięstwa zdobyłoby w tym tygodniu także Vitality.Bee, które z Damianem „Luckerem” Konefałem na górnej alejce najpierw ograło GamersOrigin, a później także Team MCES. Dlaczego „zdobyłoby”? Bo po rozegraniu pierwszego starcia sędziowie LFL anulowali wygraną zespołu Luckera i przyznali ją graczom GO. Powód był prosty – Vitality.Bee zgłosiło do tego spotkania skład niezgodny z regulaminem francuskich rozgrywek oraz LEC.

CZYTAJ TEŻ:
Color zakontraktowany przez Team Vitality! Kolejny Polak w akademii LEC

Niemcy

Nie tak wyobrażali sobie piąty tydzień niemieckich rozgrywek nadwiślańscy zawodnicy. Jakub „Cinkrof” Rokicki i reszta składu prowadzonego przez Marka „MenQ” Dziemiana musieli w minionej kolejce dwukrotnie uznać wyższość rywali. EURONICS Gaming najpierw poległo w meczu z GamerLegion, które wówczas znajdowało się na dnie tabeli Prime League, a następnie przegrało także z ekipą Hampusa „promisq” Abrahamssona. Dwie porażki w tym tygodniu zanotował także Adrian „Trymbi” Trybus, któremu wraz ze swoim SK Gaming Prime przyszło mierzyć się z ad hoc gaming oraz GamerLegion. Co prawda w starciu z AHG akademia SK pokazała pazur i walczyła jak równy z równym, ale w kolejnym pojedynku nie radziła sobie już tak dobrze i została rozbita w niecałe pół godziny.

Włochy

Przenieśmy się zatem do PG Nationals, na które zawsze możemy spojrzeć z uśmiechem na twarzy. Powodem do radości jak zwykle jest postawa Wojciecha „Tabasko” Kruzy, gdyż polski dżungler i jego kompani znów nie dali szans oponentom i dopisali kolejne triumfy na swoje konto. Wczorajszego wieczoru YDN Gamers Kruzy zdobyło jedenastą wygraną z rzędu, zapewniając sobie tym samym pierwsze miejsce w fazie ligowej oraz awans do półfinałów włoskich zmagań. Pozostali Polacy, czyli Piotr „Glebo” Dąbrowski oraz Witold „Diagu” Nypel nie mogą jednak poszczycić się dobrymi rezultatami. Wszak zarówno CP Sparks, jak i MOBA ROG od dwóch tygodni wracają z Summoner’s Rift na tarczy, a nie z tarczą. Warto w tym miejscu wspomnieć także, iż formacja Diagu na pewno nie zagra w play-offach PG Nationals, gdyż nie ma już najmniejszych szans na wskoczenie na szóste miejsce w tabeli.

Hiszpania

Fani hiszpańskich zmagań w ostatnich dniach nie mieli powodów do narzekania na nudę, wszak wczoraj zakończył się drugi w wiosennym splicie superweek. Wydłużonej kolejki dobrze wspominać na pewno nie będzie Krzysztof „Kackos” Kubziakowski, który razem ze swoim x6tence przegrał wszystkie trzy pojedynki, w tym dwa przeciw reprezentantom Polski. O wiele lepiej szło za to Miłoszowi „Ravenowi” Domagalskiemu, bo ten triumfował nie tylko w meczu ze wspomnianym x6tence, ale także z eMonkeyz. Team Queso Domagalskiego okazało się gorsze dopiero trzeciego dnia, kiedy stanęło w szranki z Movistar Riders. Supertydzień bez żadnej przegranej zakończył za to Robert „Erdote” Nowak, lecz trzeba pamiętać, że mierzył się on wyłącznie z formacjami z dna zestawienia.

Bałkany

Na początku bieżącego tygodnia Gaweł „Kashtelan” Paprzycki i spółka musieli zawalczyć z niepokonanym wówczas Energypot Wizards. Ostatecznie czystym kontem poszczycić może się ŠAIM SE, które nie dość, że rozgromiło Wizards, to parę dni później uporało się także z Level Up esports. Sztuka ta nie udała się jednak podopiecznym Kacpra „Nahovsky’ego” Merskiego, bo ci nie poradzili sobie z Energypot Wizards. Niemniej WarKidZ E-Sports dopisało w tym tygodniu jeden punkt – zdobyty dzięki ograniu WiLD MultiGaming.


Mecze Polaków
Niedziela, 16 lutego
14:00 Cyber Gaming 1:0
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
17:00 WLGaming Esports
Myself
1:0
BO1
Team Refuse Grecja
Transmisja
19:00 Team Sampi 1:0
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
Poniedziałek, 17 lutego
18:00 Team Queso
Raven
1:0
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
19:00 eMonkeyz 0:1
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
20:00 WLGaming Esports
Myself
0:1
BO1
Intrepid Fox Gaming Grecja
Transmisja
20:00 Energypot Wizards 0:1
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
22:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
1:0
BO1
WiLD MultiGaming Bałkany
Transmisja
Wtorek, 18 lutego
18:00 GamerLegion 1:0
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
20:00 GameWard 1:0
BO1
IziDream
Sebekx
Francja
Transmisja
20:00 ad hoc gaming 1:0
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja
21:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
1:0
BO1
Solary Francja
Transmisja
23:00 Gamers Origin 1:0
BO1
Vitality.Bee
Lucker
Francja
Transmisja
Środa, 19 lutego
18:00 CP Sparks
Glebo
0:1
BO1
Outplayed Włochy
Transmisja
19:00 eMonkeyz 0:1
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
20:00 MOBA ROG
Diagu
0:1
BO1
YDN Gamers
Tabasko
Włochy
Transmisja
21:00 BCN Squad 0:1
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
21:00 Gamers Origin 1:0
BO1
IziDream
Sebekx
Francja
Transmisja
22:00 x6tence
Kackos
0:1
BO1
UCAM Esports Club Hiszpania
Transmisja
22:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
1:0
BO1
GameWard Francja
Transmisja
23:00 Vitality.Bee
Lucker
1:0
BO1
Team MCES Francja
Transmisja
Czwartek, 20 lutego
19:00 Samsung Morning Stars 1:0
BO1
CP Sparks
Glebo
Włochy
Transmisja
19:00 Team Queso
Raven
0:1
BO1
Movistar Riders Hiszpania
Transmisja
19:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
0:1
BO1
Energypot Wizards Bałkany
Transmisja
19:00 mousesports 1:0
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
20:00 Outplayed 1:0
BO1
MOBA ROG
Diagu
Włochy
Transmisja
20:00 Level Up esports 0:1
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
21:00 Vodafone Giants
Erdote
1:0
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
21:00 YDN Gamers
Tabasko
1:0
BO1
QLASH Forge Włochy
Transmisja
22:00 GamerLegion 1:0
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals, EBL, Hitpoint Masters czy też GLL znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przystawka przed IEM-em – rusza DreamHack Open Anaheim 2020

Wielu kibiców czeka już na start Intel Extreme Masters Katowice 2020, ale nim ten faktycznie się wydarzy, czeka nas jeszcze przystawka. Przystawka w p...