Lanowe kwalifikacje do FLASHPOINT Season 1 zbliżają się wielkimi krokami. Dzisiaj organizatorzy ligi ogłosili pełną listę drużyn, które będą miały szanse na dostanie się do głównej części rozgrywek. Wśród nich jest oczywiście rodzime AVEZ Esport, które taką możliwość zapewniło sobie w ostatni weekend.

CZYTAJ TEŻ:
Amerykański sen AVEZ – Polacy jadą na lanowe eliminacje do FLASHPOINT!

Z kim przyjdzie mierzyć się Polakom? Do grona uczestników za sprawą bezpośrednich zaproszeń dołączyły dwie europejskie formacje – BIG oraz Copenhagen Flames. Wyróżnienie dla Duńczyków może budzić pewne kontrowersje, gdyż Asger "AcilioN" Larsen i spółka nie dali sobie rady w otwartym etapie zmagań, ale organizatorzy pozwolili im na rehabilitację za tamten wynik. Pozostałe ekipy zostały już wcześniej wyłonione na mocy regionalnych eliminacji, natomiast jedna z nich ostatecznie zrezygnowała z walki o awans do FLASHPOINTA. Mowa o Isurus Gaming, które nadało wyższy priorytet odbywającym się w tym samym czasie zamkniętym południowoamerykańskim kwalifikacjom do Minora. W ich miejsce wskoczyła brazylijska DETONA Gaming.

Tak prezentuje się lista uczestników FLASHPOINT Global Qualifier: 

AVEZ Esport BIG  Chaos Esports Club Copenhagen Flames
DETONA Gaming Orgless Redemption POA SKADE

FLASHPOINT Global Qualifier odbędzie się między 3 a 5 marca w Los Angeles. W sumie do wywalczenia, poza pulą nagród w wysokości 64 tysięcy dolarów, będą także dwa miejsca w nadchodzących ligowych rozgrywkach.