Znamy szczegóły ekosystemu PUBG Mobile w 2020

Mimo iż tegoroczny sezon na profesjonalnej scenie PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile trwa już od kilku tygodni, fani i zawodnicy musieli uzbroić się w cierpliwość, jeśli chodzi o jego szczegóły. Oczekiwanie te zakończyło się dzisiejszego poranka, kiedy PUBG Corp. i Tencent Games ogłosiły format ekosystemu esportowego PUBG Mobile na ten rok.

Najniższym szczeblem rozgrywkowym będzie PUBG Mobile Club Open (PMCO), który będzie otwarty dla wszystkich zainteresowanych graczy dzięki systemowi otwartych kwalifikacji. Najlepsze zespoły z rundy eliminacyjnej dołącza do uczestników zeszłorocznego PMCO w podzielonym na trzy etapy turnieju głównym, w którym łącznie wezmą udział 32 drużyny. W tegorocznym cyklu Club Open w puli nagród znajdzie się nie tylko milion dolarów, ale także i awans do turniejów międzynarodowych, na czele z Ligą Światową.

Następnym szczeblem zostaną rozgrywki z cyklu PUBG Mobile Pro League (PMPL), które w tym roku odbędą się w Amerykach, Azji Południowej, Tajlandii, Indonezji, Wietnamie, Malezji, Singapurze i Tajwanie, oraz finały regionalne, przeznaczone dla Azji Południowo-Wschodniej, Korei Południowej, Japonii, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Europy.

Najlepsze zespoły z Club Open oraz Pro League zapewnią sobie miejsce w Lidze Światowej (PMWL), która została podzielona na sezon wiosenny, który odbędzie się w maju, oraz planowany na październik sezon jesienny. Organizatorzy nie ogłosili jeszcze dokładnego formatu PUBG Mobile World League, ale zapowiedzieli że PMWL będzie decydować o tym, kto awansuję do Mistrzostw Świata PUBG Mobile, które odbędą się pod koniec tego roku.

Więcej informacji na temat nadchodzących rozgrywek w PUBG Mobile można znaleźć pod tym linkiem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rewanże w LEC czas zacząć. Fnatic podejmie Origen

Połowa fazy zasadniczej League of Legends European Championship 2020 Spring za nami. Przez pierwsze dziewięć spotkań najlepiej prezentowały się trzy d...

>