STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 17-23 lutego

W ubiegłym tygodniu miało miejsce wiele wydarzeń mających spore znaczenie dla świata esportu. Prawdziwą rewolucją było podpisanie tzw. Louvre Agreement oraz poznanie listy uczestników ESL Pro League. Ponadto rodzima drużyna CS:GO awansowała na lanowe kwalifikacje do FLASHPOINTA, a Gen.G wygrało DreamHack Open Anaheim. Poniżej opisaliśmy te i pozostałe ważne zdarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Znamy szczegóły nadchodzącego sezonu ESL Pro League

Najlepsze drużyny CS:GO na świecie jednak wybrały ESL. W lidze organizowanej przez światowego giganta wystąpią praktycznie wszystkie najlepsze ekipy świata, w tym m.in. Astralis, FaZe Clan, Fnatic czy Natus Vincere, które podpisały tzw. Louvre Agreement.

Możni światowego CS-a stawiają na ESL. Znamy uczestników Pro Ligi

kuben poszukuje nowych wyznań

Jakub „kuben” Gurczyński w obszernym wpisie opublikowanym w social media poinformował, że nie chce żegnać się z profesjonalną sceną Counter-Strike’a. Szkoleniowiec powiązany wcześniej z Virtus.pro nie wyklucza wyjazdu do innego kraju w Europie lub nawet za ocean.

kuben: Nie mam zamiaru zamykać się ze zdobytą wiedzą w pokoju i odkładać zeszytu na półkę

AVEZ z awansem na lanowe kwalifikacje do FLASHPOINTA

AVEZ Esport przebrnęło przez zamknięte eliminacje do FLASHPOINTA! Teraz naszych rodaków czeka podróż do Stanów Zjednoczonych, gdzie zagrają na lanie o członkostwo w prestiżowej lidze CS:GO.

Amerykański sen AVEZ – Polacy jadą na lanowe eliminacje do FLASHPOINT!

Gen.G wygrywa DreamHack Open Anaheim

Gen.G Esports bez ani jednej przegranej mapy zatriumfowało w DreamHack Open Anaheim. Wielonarodowościowa ekipa pokonała w wielkim finale FURIĘ Esports, a wcześniej jeszcze North, dzięki czemu zgarnęła główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy dolarów oraz bilet na DH Masters Jönköping.

Lanowy debiut na szóstkę! Gen.G wygrywa DreamHack Open Anaheim 2020

Illuminar ukarane przez Ultraligę

Ultraliga nałożyła karę pieniężną na Illuminar Gaming, ze względu na pogardliwy post, jaki pojawił się na Twitterze Michała „Flasha” Kosickiego.

Illuminar Gaming ukarane przez Ultraligę za pogardliwy wpis swojego trenera

mhL wraca do głównego składu x-kom AGO

W poniedziałek x-kom AGO poinformowało o powrocie Miłosza „mhLa” Knasiaka do głównego składu Counter-Strike’a: Global Offensive. Przez tydzień na serwerze był nieobecny natomiast Dominik „GruBy” Świderski, który przeszedł zaplanowany wcześniej zabieg medyczny.

mhL wraca do wyjściowej piątki x-kom AGO! GruBy wykluczony przez zabieg medyczny

Intel wycofał się z obecności na IEM Expo w Katowicach

Już w ten weekend ponownie otworzą się bramy Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego, by przywitać wszystkich fanów esportu. Tym razem podczas IEM Expo zabraknie jednak strefy Intela.

Intel wycofuje się z obecności na IEM EXPO w Katowicach

Faker współwłaścicielem T1

Lee „Faker” Sang-hyeok od 2013 reprezentuje barwy jednej drużyny – T1. Pod koniec ubiegłego roku trzykrotny mistrz świata LoL-a przedłużył umowę o dwa lata, lecz niedługo później dowiedzieliśmy się, że będzie walczył w swojej ekipie do co najmniej 2023. Co więcej, weteran stał się jednym ze współwłaścicieli marki i po zakończeniu kariery obejmie znaczącą rolę w spółce.

Faker współwłaścicielem T1!

Polsat Games wyemituje turnieje CS:GO należące do ESL Pro Tour

Znany m.in. z transmisji Ultraligi Polsat Games podpisał umowę, na mocy której nabył prawa do transmisji wydarzeń CS:GO wchodzących w skład cyklu ESL Pro Tour. Poinformowano również, że w 2020 roku na antenie zostanie wyemitowanych ok. 2000 godzin profesjonalnego Counter-Strike’a.

Polsat Games z prawami do transmisji turniejów CS:GO należących do cyklu ESL Pro Tour

Nowy sezon Fortnite’a już na serwerach

Epic Games wypuściło nową aktualizacją będącą rozpoczęciem drugiego sezonu dla Rozdziału 2 Fortnite’a, która opatrzona została sloganem „Ściśle tajne”. W grze pojawiła się między innymi mechanika Przesłuchania oraz znaczące zmiany w grze i karnecie bojowym.

Czas na „Ściśle tajny” sezon drugiego Rozdziału w Fortnite!


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Lanowy debiut na szóstkę! Gen.G wygrywa DreamHack Open Anaheim 2020

Gen.G Esports nie mogło sobie wymarzyć lepszego lanowego debiutu na scenie CS:GO. Podopieczni organizacji zatriumfowali bowiem w DreamHack Open Anahei...