fot. ESL/Adam Łakomy

AGO z pierwszym sukcesem w 2020. Polacy z triumfem w OGA Counter PIT Season 7

Ostatnie zawirowania natury kadrowej nie przeszkodziły x-komowi AGO w osiągnięciu pierwszego w 2020 roku sukcesu. Polska formacja CS:GO minionej nocy sięgnęła bowiem po triumf w OGA Counter PIT Season 7, pokonując zarówno Gambit Youngsters, jak i Copenhagen Flames.

Nie da się jednak ukryć, że zwycięstwa te nie przyszły Jastrzębiom łatwo. Już starcie z akademią Gambit pełne było zwrotów akcji, chociaż lepiej zaczęli je gracze znad Wisły, wygrywając 16:12. Niemniej odpowiedź rywali z Europy Wschodniej była błyskawiczna – od pierwszych minut na Vertigo to oni kontrolowali przebieg meczu i chociaż w końcowych minutach spuścili z tonu, to finalnie nie pozwolili AGO doprowadzić do dogrywki, samemu zwyciężając 16:13. Ale nie był to najbardziej zacięty niedzielny pojedynek, bo jeszcze więcej emocji dostarczył nam Dust2. Gdy Polacy kończyli grę w ataku z jednopunktową przewagą, można było być jeszcze dobrej myśli, ale potem Gambit wyprowadziło kilka celnych ciosów i nerwówka towarzyszyła nam do samego końca. Wszystko rozstrzygnęło się zresztą dopiero po dogrywce, gdy to Miłosz “mhL” Knasiak i jego koledzy zatriumfowali 19:17.

Dzięki temu AGO zagwarantowało sobie awans do finału siódmej edycji OGA Counter PIT, w którym czekało na nie Copenhagen Flames. To samo Copenhagen Flames dzień wcześniej rozgromiło polską piątkę w finałowym meczu górnej drabinki, oddając jej na dwóch mapach zaledwie jedenaście rund. Niemniej tym razem podopieczni Mikołaja „miniroxa” Michałkowa byli przygotowani i już na Trainie zaskoczyli przeciwników, ogrywając ich gładko 16:8. Ale to nie był jeszcze koniec, bo Duńczycy mimo ogromnych problemów wyrównali stan spotkania na Nuke’u. O losach wygranej przesądzić miało więc Vertigo, na którym AGO podczas starcia z Gambit Youngsters wypadło raczej przeciętnie. To nie miało jednak znaczenia, bo w momencie, gdy na szali było zwycięstwo w całym turnieju, to Jastrzębie raz jeszcze znalazły w sobie rezerwy sił i powtórzyły swój wyczyn z pierwszej mapy, ponownie wygrywając spokojnym 16:8.

Końcowa klasyfikacja OGA Counter PIT Season 7 oraz podział puli pieniężnej prezentują się następująco:

1. x-kom AGO 6 750 $
2. Copenhagen Flames 3 750 $
3. Gambit Youngsters 2 700 $
4. Nemiga Gaming 1 800 $
5-6. Demolition Crew, FATE Esports
7-8. Actina PACT, Hard Legion Esports
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Siadamy głęboko w fotelach, zapinamy pasy – rusza turniej CS:GO w ramach IEM Katowice 2020!

Nadszedł ten dzień – dziś rusza turniej CS:GO w ramach Intel Extreme Masters Katowice 2020. Stolica Górnego Śląska ponownie gościć będzie najlepsze fo...

>