fot. DreamHack/Alex Maxwell

Zagadka rozwiązana – BOOM nowym domem boltza, felpsa i spółki

Gdy na liście uczestników 11. sezonu ESL Pro League pojawiła się nazwa BOOM Esports, wywołało to konsternację wśród części esportowej społeczności. Indonezyjska organizacja posiadała wprawdzie regionalną dywizję CS:GO, ale nikt nie mógł wyobrazić sobie jej obecności wśród najlepszych na świecie. I słusznie, bo organizacja zakomunikowała dzisiaj pozyskanie nowego składu, który będzie ją reprezentował w rozgrywkach od ESL.

Z azjatyckim klubem związali się czterej byli zawodnicy INTZ eSports, którzy z zamiarem zmiany pracodawcy nosili się od dwóch miesięcy. Do brazylijskiego zespołu w miejsce Alexandre’a „xanda” Ziziego dołączył również João „felps” Vasconcellos – 23-latek nowy rok rozpoczął na wypożyczeniu w Teamie One, lecz z nieznanych wówczas przyczyn zostało one przerwane po niecałym miesiącu. Na razie nie wiadomo, czy BOOM Esports zapewniło sobie usługi felpsa na stałe, czy chodzi o kolejny czasowy transfer. Trenerem formacji niezmiennie pozostaje doświadczony Alessandro „Apoka” Marcucci.

W marcu na drużynę czekają dwa poważne sprawdziany – najpierw zamknięte południowoamerykańskie kwalifikacje do Minora, do których Ricardo „boltz” Prass oraz kompani przystąpią jako jeden z głównych faworytów, a potem już wspomniane ESL Pro League.

Nowy skład BOOM Esports prezentuje się następująco:

  • Marcelo „chelo” Cespedes
  • Gustavo „yel” Knittel
  • Bruno „shz” Martinelli
  • Ricardo „boltz” Prass
  • João „felps” Vasconcellos
  • Alessandro „Apoka” Marcucci – trener
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Polsat Games

Znamy szczegóły współpracy ESL z Polsat Games dotyczącej transmisji turniejów CS:GO

Polsat Games powiększa swoje portfolio rozgrywek esportowych. Stacja nawiązała współpracę z ESL Gaming – największym organizatorem esportowym na świec...