fot. Riot Games

Znamy laureatów plebiscytu Polish Esport Awards 2019

Po raz trzeci w historii przyznane zostały nagrody w plebiscycie Polish Esport Awards. Tym razem nominowanych wybrała kapituła złożona z przedstawicieli największych redakcji esportowych w Polsce, a później do akcji wkroczyli kibice, oddając głosy na swoich faworytów. Nagrody zostały przyznane w siedmiu kategoriach: gracz, organizacja, rozgrywki, trener, komentator, odkrycie i osobowość roku.

Głosujący w plebiscycie zdecydowanie nie mieli wątpliwości co do wyboru najlepszego gracza minionego roku. Tu bezkonkurencyjny był wicemistrz świata w League of Legends, Marcin „Jankos” Jankowski, zbierając aż 61% głosów i wyprzedzając aż o 48 punktów procentowych drugiego Michała „MICHU” Müllera. Minimalne zwycięstwo w kategorii organizacji roku zaliczyło x-kom AGO, które zdobyło zaledwie jeden punkt procentowy więcej od Illuminar Gaming. Rozgrywkami 2019 został Intel Extreme Masters Katowice, z kolei najlepszym trenerem były szkoleniowiec devils.one, Adrian „Hatchy” Widera. W głosowaniu na najlepszego komentatora konkurencję pokonał Maciej „Morgen” Żuchowski. Dla wielu sporym zaskoczeniem był wybór odkrycia roku, jakim został Mateusz „Czajek” Czajka, uprzedzając m.in. Pawła „dychę” Dychę. Osobowością roku został z kolei okrzyknięty Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski.

  • Gracz roku: Marcin „Jankos” Jankowski.
  • Organizacja roku: x-kom AGO.
  • Rozgrywki roku: IEM Katowice.
  • Trener roku: Adrian „Hatchy” Widera.
  • Komentator roku: Maciej „Morgen” Żuchowski.
  • Odkrycie roku: Mateusz „Czajek” Czajka.
  • Osobowość roku: Jarosław „pashaBiceps” Jarząbkowski.
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwsze rozstrzygnięcia podczas IEM Katowice. Komu play-offy, a komu bilet do domu?

Maszyna ruszyła, już nic jej nie zatrzyma! Przed nami drugi dzień Intel Extreme Masters Katowice 2020 w CS:GO, który dla niektórych uczestników będzie...