fot.Riot Games

Nadchodzi trzeci zestaw Teamfight Tactics! Tym razem Riot zabierze nas w kosmos

Po kilku miesiącach obowiązywania w Teamfight Tactics rozszerzenia Rise of the Elements przyszła kolej na zmiany. Tym razem Riot Games zabierze nas w międzygalaktyczną podróż, która przyniesie nam nowe klasy postaci i ich pochodzenie, niespotykane dotąd mechaniki oraz odświeżoną oprawę graficzną.

Mapa

Wraz z odejściem RotE, pożegnamy się też ze wzmacnianymi żywiołem heksami. Nie oznacza to, że Riot nie był zadowolony z zaimplementowanych w listopadzie zmian. Heksy spełniły w dużej mierze swoje zadanie, jednak nie wprowadzały aż tak dużej różnicy w podejściu do gry, jak chciałby zespół pracujący nad TFT. W związku z tym, wraz z nadejściem Galatyk, część gier będzie rozgrywana na niespotykanych dotąd zasadach. Jak na razie ujawniono dwie z nich. Gra może zabrać nas do Neekowersum, co będzie oznaczało, że każdy z graczy na starcie otrzyma dwa egzemplarze przedmiotu Pomoc Neeko, który pozwala sklonować podstawową wersję jednostki. W drugim ze scenariuszy pierwsza karuzela będzie zawierać jedynie bohaterów 4. kategorii. W szczytowym momencie ma być dostępnych aż 10 tego typu scenariuszy, czekamy zatem na ich ujawnienie.

Nowe pochodzenie

Jak na razie poznaliśmy trzy nowe tagi pochodzenia jednostek. Są to Czarodziejki Gwiazd, które będą obdarzać resztę tego typu postaci punktami many po rzuconym przez siebie zaklęciu, Cybernetyczni, którzy otrzymają dodatkowe obrażenia od ataku oraz zdrowie, jeśli będą wyposażeni w przedmiot, a także Piloci Mechów, którzy na starcie każdej walki będą łączyć się w kosmiczną machinę zagłady.

Nowe klasy postaci

Znane są też nowe (i starsze) klasy postaci. Czarodzieje będą zwiększać swoją moc umiejętności, Mistrzowie Miecza będą mieli szansę na wyprowadzenie dodatkowego ataku przy trafieniu, a Niszczyciele ogłuszą wrogów przy każdym rzuconym zaklęciu.

Na blogu deweloperów ujawniono też kilka innych klas i pochodzeń, jednak nie przybliżono ich działania. Możemy zatem jedynie spekulować na podstawie nazwy, w jakim kierunku idą zmiany.

  • Klasy: Infiltrator, Niszczyciel, Inicjator, Złodziej Many (choć może być to też pochodzenie).
  • Pochodzenie: Astralny, Chrono, Buntownik, Walkiria.

To wszystkie ujawnione na razie informacje. Na więcej szczegółów musimy poczekać do końca tygodnia.

Tagi: ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dark

Grupa A bez zaskoczeń – pełna dominacja Koreańczyków

Za nami już wszystkie piętnaście spotkań grupy A na Intel Extreme Masters Katowice 2020. Faza zasadnicza turnieju StarCraft 2 do tej pory nie zaskakiw...