Za nami drugi, przedostatni etap mistrzostw StarCraft 2 na Intel Extreme Masters Katowice 2020. Zgodnie z oczekiwaniami, rozgrywki zdominowali reprezentanci Korei Południowej, z których aż dziesięciu zagra w sobotnich play-offach. Azjaci nie zdominowali tylko jednej grupy - tej, w której triumfował główny faworyt turnieju, Joona "Serral" Sotala. Fin z bilansem 4-1 zajął pierwsze miejsce zbioru D i tym samym został rozstawiony od razu w ćwierćfinałach.

Najniżej w grupie D sklasyfikowany został inny Foreigner, Julian "Lambo" Brosig, któremu wcześniej nie dawano szans na awans. Niemiec dość zaskakująco przebił się przez Ro76, ale już w fazie grupowej zabrakło mu szczęścia. Oprócz Serrala do kolejnego etapu przeszedł także dwukrotny mistrz świata, Kim "sOs" Yoo Jin, a także Nam "Hurricane" Ki Woong, który rzutem na taśmę wyeliminował mistrza IEM Katowice 2017, Juna "TY" Tae Yanga.

Tuż po zakończeniu wszystkich meczów nastąpiło losowanie par play-offów. Zwycięzcy poszczególnych grup znaleźli się w rundzie drugiej i będą czekać na wyniki pozostałych czterech spotkań. Play-offy IEM Katowice 2020 rozpoczną się już w sobotę o godzinie 12:00. Do końca dnia rozegranych zostanie wszystkie osiem meczów. Półfinały i wielki finał zaś odbędą się w niedzielę w katowickim Spodku.

1/8 finału Ćwierćfinał Półfinał Finał
Serral 0
ShoWTimE 0 TBD 0
INnoVation 0 TBD 0
TBD 0
Dear 0
Zest 0 TBD 0
Hurricane 0 TBD 0
TBD 0
Rogue 0
Solar 0 TBD 0
Dark 0 TBD 0
TBD 0
Maru 0
sOs 0 TBD 0
Stats 0  

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.pl, a transmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.