Rozpoczynamy ostatni, finałowy dzień Intel Extreme Masters Katowice 2020 w StarCraft 2. Czterech zawodników będzie dziś rywalizować o prestiżowy tytuł, legendarny puchar i nagrodę główną w wysokości 150 000 dolarów. W grze pozostali tylko Joona "Serral" Sotala, Joo "Zest" Sung Wook, Lee "Rogue" Byeong Yeol i Cho "Maru" Seong Ju. Cała czwórka wygrała do tej pory łącznie ok. 3 450 000 dolarów, a dwóch z nich może zbliżyć się dziś do magicznej bariery miliona dolarów zdobytych na turniejach.

Żaden z półfinalistów IEM Katowice nie ma czystego konta. Wszyscy z nich zaliczyli po jednym potknięciu w fazie grupowej, ale już w play-offach deklasowali swoich rywali. Nie ma więc większych wątpliwości, że w Spodku wystąpi najlepsza czwórka całego turnieju. Jeszcze przed startem rozgrywek największe szanse na zwycięstwo dawano Serralowi i Maru i to właśnie ich w wielkim finale chce zobaczyć większość widzów.

Pierwszy półfinał IEM Katowice 2020 rozpocznie się o godzinie 11:00, zaś drugie starcie tej rundy zaplanowano na 12:30. Wielki finał (w formacie BO7) odbędzie się, wedle harmonogramu, o godzinie 14:15.

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.pl, a transmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.