fot. Riot Games

O co chodzi z tymi umiejętnościami, czyli do czego zdolni są bohaterowie w VALORANT

Od paru miesięcy społeczność gamingowa oraz esportowa żyje wieściami na temat przygotowywanej przez Riot Games gry z gatunku First Person Shooter. Ta z początku roboczo nazwana została Projektem A, ale teraz wiemy już, że koniec końców będzie zwać się VALORANT. Dziś producenci wyczekiwanego FPS-a postanowili zdradzić kilka najważniejszych kwestii, w tym także datę premiery i zasady rozgrywki, które z kolei wzmogły dyskusje odnośnie do umiejętności występujących w grze bohaterów.

Zacznijmy od tego, że w darmowej strzelance od Riot Games, która ma pojawić się na rynku już latem 2020 roku, zobaczymy początkowo osiem postaci: Phoenix, Jett, Viper, Cypher, Sova, Brimstone, Sage oraz Omen. Każdy z bohaterów występujących w VALORANT będzie posiadać w sumie cztery unikatowe cechy szczególne, którymi będzie mógł posługiwać się w walce. Jednakże umiejętności te nie będą sobie równe, bo projektanci FPS-a zdecydowali, że dwa z czterech talentów będą nieco ważniejsze od pozostałych. Wszystko dlatego, że prócz dwóch podstawowych umiejętności postacie VALORANT mogą pochwalić się również umiejętnością popisową oraz ostateczną.

CZYTAJ TEŻ:
VALORANT będzie darmowy. Ujawniono też m.in. datę premiery i zasady rozgrywki

Interesujące jest również to, że umiejętności bohaterów VALORANT będą podlegać systemowi ekonomii w grze. Na początku każdej rundy gracze będą mogli zakupić nie tylko bronie lub pancerz, ale także ładunki swoich talentów, bez których ich użycie nie będzie możliwe. Oznacza to oczywiście, że w momencie, gdy dana drużyna będzie w słabej sytuacji ekonomicznej, to nie będzie dysponować szerokim asortymentem umiejętności bohaterów i będzie musiała ograniczyć się wyłącznie do zdolności strzeleckich.

Trzeba także wspomnieć o tym, że talenty postaci w FPS-ie ze stajni Riot Games należy wykorzystywać w przemyślany sposób. Niektórzy z bohaterów potrafią chociażby zadawać obrażenia w czasie na danym obszarze nie tylko swoim wrogom, ale także i sojusznikom, którzy znajdą się w niepożądanym miejscu. To samo tyczy się również wszelkich obszarowych wzmocnień dla kolegów z drużyny, bo jeśli zostaną oni wyparci z danej lokacji, to ulepszenia przejmą wrogowie. Niebywale ważna wydaje się także zdolność inteligentnego wykorzystywania umiejętności skanujących mapę lub poszczególne kryjówki, gdyż tych również nie brakuje w VALORANT. Trudno wobec tego nie odnieść wrażenia, że strzelanka Riotu będzie kładła nacisk na zmysły taktyczne.

Poniżej prezentujemy film przedstawiający wszystkie umiejętności bohaterów występujących w VALORANT.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

VALORANT będzie darmowy. Ujawniono też m.in. datę premiery i zasady rozgrywki

Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, dziś rano amerykańskie studio Riot Games zasypało nas informacjami na temat swojej pierwszej gry z gatunku First...