fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Turecki hetman podbija Francję. Glebo odpada z play-offów PG Nationals

Niektóre z europejskich rozgrywek League of Legends drugiego szczebla dobiegły już końca, a drużyny rozpoczęły już przygotowania do play-offów lub też postanowiły odpocząć i przemyśleć słabe wyniki w tym splicie. Sporo Polaków w najbardziej prestiżowych krajowych ligach Europy zapewniło sobie udział w najważniejszej części zmagań, jednakże znajdą się również tacy, których w fazach pucharowych nie zobaczymy. Czas podsumować to, co działo się w ostatnim tygodniu i spokojnie przyjrzeć się temu, w jakim miejscu aktualnie znajdują się nasi rodacy rywalizujący za granicą.

W artykule pod uwagę wzięto mecze z okresu 1-5 marca

Czechy i Słowacja

Nie tak wyobrażał sobie przedostatni tydzień Hitpoint Masters Season 13 Konrad „wilq” Wilk. Flayn eSports CZSK Edition w szóstej kolejce czesko-słowackich zmagań przyszło mierzyć się z Team Brute oraz RAMS, a więc dwiema formacjami, które znajdowały i nadal znajdują się w tabeli niżej od ekipy polskiego botlanera. Mimo to obie drużyny okazały się lepsze od Wilka i spółki, ale trzeba przyznać, że w meczu z drugim z wymienionych zespołów Flayn walczyło do ostatniej kropli krwi. Tak czy inaczej, dwie porażki na tydzień przed końcem fazy zasadniczej zdecydowanie nie napawają optymizmem, a przecież Flayn nadal nie może być pewne awansu do play-offów, gdyż RAMS i Brute wciąż mogą je wyprzedzić.

Grecja

Artur „Myself” Gębicz w minionym tygodniu Greek Legends League razem ze swoim WLGaming Esports zdołał rozegrać tylko jedno spotkanie – przeciwko Team Refuse. Gębicz w niedzielę miał zawalczyć z Greek Regenesis, ale formacja ta wycofała się z udziału w zmaganiach, gdyż skład rozpadł się po słabym sezonie, wobec czego włodarze ligi przyznali ekipie polskiego dżunglera darmowe zwycięstwo. I chociaż dwa dni później Gębicz i reszta zniszczyli Team Refuse, zdobywając tym samym bezpośredni awans do czwartej rundy play-offów, to i tak w fazie pucharowej GLL Polaka nie zobaczymy. Wszystko dlatego, że WLG rozwiązało kontrakt z Myselfem, zastępując go wracającym z LVP SLO Aleksą „DoubleAiMem” Stankoviciem.

Francja

Faza zasadnicza wiosennej rundy La Ligue Française 2020 jest już historią. W ostatnim tygodniu francuskich rozgrywek tylko Misfits Premier dawało polskim entuzjastom LoL-a powody do radości. Tobiasz „Agresivoo” Ciba i reszta drużyny prowadzonej przez Adriana „Hatchy’ego” Widerę pokonały w ostatnich dniach Izi Dream oraz Team MCES, awansując tym samym na drugie miejsce w zestawieniu. Akademię Misfits od finału LFL, w którym czeka już LDLC OL, dzieli już tylko jedno spotkanie w systemie BO5. Jeżeli zaś chodzi o Vitality.Bee, to Damian „Lucker” Konefał i Sebastian „Color” Czyżyk nie dali sobie rady z LDLC OL oraz Solary, wobec czego play-offy zaczną już od pierwszej rundy. Należy wspomnieć również o Sebastianie „Sebekxie” Smejkale, którego Izi Dream nie wygrało w tym sezonie nawet jednej mapy i zakończyło zmagania z bilansem 0-14.

Niemcy

Od dłuższego czasu nie możemy doczekać się poprawy sytuacji zespołów, w których występują Polacy. W ostatnich tygodniach EURONICS Gaming oraz SK Gaming Prime zdecydowanie zawodzą i aktualnie jedynie zespół Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego jest bliski utrzymania się na ostatnim premiowanym awansem do fazy pucharowej miejscu, podczas gdy Adrian „Trymbi” Trybus i reszta niemalże zamykają tabelę. W przedostatnim supertygodniu, w którym każda drużyna rozgrywa po trzy mecze, tylko EURONICS zgarnęło zaledwie jeden punkt i to w bezpośrednim starciu z formacją Trymbiego.

Włochy

Za nami pierwsza runda fazy pucharowej PG Nationals 2020 Spring, do której przystąpiło w sumie dwóch nadwiślańskich zawodników – Wojciech „Tabasko” Kruza, który awansował bezpośrednio do półfinału, a także Piotr „Glebo” Dąbrowski z CP Sparks. Drużyna polskiego toplanera nie poradziła sobie jednak szczególnie dobrze w ćwierćfinałowym meczu przeciwko Samsung Morning Stars, ulegając już po dwóch mapach. Jeśli zaś chodzi o samego Kruzę, to ze względu na szerzącą się we Włoszech epidemię koronawirusa organizatorzy postanowili, że półfinały zostaną rozegrane online. Spotkanie YDN Gamers z Samsung Morning Stars będzie miało miejsce w najbliższy czwartek o godzinie 19:00 i zostanie rozegrane w systemie BO5.

Hiszpania

W LVP SuperLiga Orange Polacy również nie mieli wielu okazji do unoszenia rąk w geście zwycięstwa, wszak o zdobycz punktową w tym tygodniu pokusili się jedynie Robert „Erdote” Nowak oraz Miłosz „Raven” Domagalski. Jednakże nie mówimy tutaj o perfekcyjnym tygodniu w ich wykonaniu, bo były to wyłącznie pojedyncze zwycięstwa, przy czym Erdote zdobył punkty ogrywając właśnie Ravena. W drugim meczu tego tygodnia Nowak i jego kompani mierzyli się z pretendentem do zgarnięcia najwyższej lokaty w lidze, MAD Lions Madrid. Ostatecznie polski support i jego koledzy nie dali rady oponentom i wciąż nie mogą być pewni bezpośredniego awansu do półfinału LVP SLO. Słabo natomiast wygląda sytuacja Krzysztofa „Kackosa” Kubziakowskiego, którego x6tence w zakończonej wczoraj kolejce nie było w stanie wywalczyć chociaż jednej mapy, przez co aktualnie znajduje się na dalekim, siódmym miejscu w lidze.

Bałkany

A w Esports Balkan League bez zmian – Gaweł „Kashtelan” Paprzycki nadal deklasuje przeciwników razem ze swoim ŠAIM SE, które aktualnie okupuje 1. lokatę w zestawieniu, nie posiadając na swoim koncie ani jednej porażki. W minionym tygodniu Paprzycki i spółka bez większego trudu odprawili z kwitkiem reprezentantów Upper Echelon oraz WiLD MultiGaming, zdobywając tym samym dwunaste już zwycięstwo w tym sezonie EBL. Nie aż kolorowo, lecz wciąż dobrze, wyglądał ten tydzień w wykonaniu podopiecznych Kacpra „Nahovsky’ego” Merskiego, którzy to najpierw ograli Crvenę zvezdę Esports, aby następnie ulec reprezentantom Elementaries Esports Club. Przed ostatnią kolejką EBL WarKidZ E-Sports wciąż traci jeden punkt do znajdującej się na ostatnim premiowanym awansem do play-offów miejscu Crveny zvezdy.


Mecze Polaków
Niedziela, 1 marca
17:00 Team Brute 1:0
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
18:00 WLGaming Esports
Myself
1:0
w/o
Greek Regenesis Grecja
Transmisja
20:00 Flayn eSports
wilq
0:1
BO1
RAMS CZSK
Transmisja
Poniedziałek, 2 marca
18:00 x6tence
Kackos
0:1
BO1
S2V Esports Hiszpania
Transmisja
19:00 Crvena zvezda Esports Crvena Zvezda 0:1
BO1
WarKidZ E-Sports
Nahovsky
Bałkany
Transmisja
20:00 Team Queso
Raven
0:1
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
21:00 Upper Echelon 0:1
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
Wtorek, 3 marca
18:00 Team Refuse 0:1
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
Transmisja
18:00 SK Gaming Prime
Trymbi
0:1
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
20:00 IziDream
Sebekx
0:1
BO1
Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
Francja
Transmisja
21:00 Samsung Morning Stars 2:0
BO3
CP Sparks
Glebo
Włochy
Transmisja
22:00 Phelan Gaming 1:0
BO1
Enclave Gaming
Wysek
Anglia
Transmisja
23:00 Vitality.Bee
Lucker, Color
0:1
BO1
LDLC OL Francja
Transmisja
Środa, 4 marca
19:00 SK Gaming Prime
Trymbi
0:1
BO1
UOL Sexy Edition Niemcy
Transmisja
20:00 NVision Esports 1:0
BO1
Enclave Gaming
Wysek
Anglia
Transmisja
20:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
0:1
BO1
FC Schalke 04 Evolution Niemcy
Transmisja
20:00 IziDream
Sebekx
0:1
BO1
LDLC OL Francja
Transmisja
21:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
1:0
BO1
Team MCES Francja
Transmisja
23:00 Solary 1:0
BO1
Vitality.Bee
Color, Lucker
Francja
Transmisja
Czwartek, 5 marca
18:00 FC Schalke 04 Evolution 1:0
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja
18:00 G2 Arctic 1:0
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
19:00 ŠAIM SE
Kashtelan
1:0
BO1
WiLD MultiGaming Bałkany
Transmisja
20:00 BCN Squad 0:1
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
21:00 Elementaries Esports Club 1:0
BO1
WarKidZ E-Sports
Nahovsky
Bałkany
Transmisja
21:00 MAD Lions Madrid 1:0
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
22:00 BIG 1:0
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals, EBL, Hitpoint Masters czy też GLL znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pogromcy AVEZ z awansem do pierwszego sezonu FLASHPOINTA

Obaj rywale AVEZ Esports, którzy okazali się lepsi od polskiego składu podczas fazy grupowej FLASHPOINT Global Qualifier, świętowali wczorajszego wiec...